Firefox'un eklentilerinden MS da yararlanıyor

Firefox'un yazılım geliştiricilerine sunmuş olduğu eklenti yayınlama şansından MS de faydalanıyor...

  • Ümit Öncel
Firefox'un eklentilerinden MS da yararlanıyor
Firefox'un yeni eklentisi Microsoft imzası taşıyor.

Internet Explorer'dan sonra en çok tercih edilen tarayıcı olan Firefox, özellikle sunduğu eklenti desteği ile hem kullanıcıları, hem de yazılım geliştiricilerini memnun ediyor. Pek çok bağımsız yazılımcı Firefox için kendi eklentilerini geliştiriyor ve kullanıcılara sunuyor. Bu sayede hem kendi tanıtımlarını yapmış oluyor, hem de kullanıcıların işlerini kolaylaştırıyorlar. En yeni Firefox eklentisini geliştiren firma için bağımsız bir yazılımcı demek çok zor, çünkü bu firma bilişim devi Microsoft.

"Yoğun istek üzerine, Live SearchFirefox'a entegre ettik" diye konuşan Live Search yazılım yöneticisi Debapriya Ray, kendi blog'unda Microsoft'un eklentisini resmi olarak duyurmuş oldu. Yahoo'nun Inquistor eklentisi gibi, Microsoft'un arama eklentisi de, kullanıcılara henüz aradıkları kelimeyi yazarken otomatik olarak öneriler de bulunacak. Microsoft bu sayede, arama pazarında kendisinden daha iyi giden Google ve Yahoo ile arasındaki farkı kapatmayı hedefliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

biraz karmaşık ama olabilir....

makale yazmışsınız bari eklentiyi verseydiniz https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addons/policy/0/10434/45541

google chrome u çıkarınca mozillada yavaş yavaş bir rakibe kaymaya yöneldi:) mozilla ve microsoft bakalım google dan daha neler çekecek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play