Flickr'da 2015 yılının galibi iPhone oldu

Apple'ın iPhone modelleri, dev sitede büyük bir fırtına estirmeyi başardı!

  • Onur Seven
Flickr'da 2015 yılının galibi iPhone oldu

Yeni bir araştırma, popüler fotoğraf paylaşım sitesi Flickr'a yüklenen neredeyse üç fotoğraftan birinin Apple'a ait akıllı telefonlarla çekildiğini gösteriyor.

Flickr en popüler fotoğraf makinesi üreticileri ve modellerini içeren istatistikleri oluşturmak için kullanıcı resimlerinde depolanan metadataları kullanmış durumda. Dilerseniz Flickr Camera Finder sayfasını ziyaret ederek istatistikleri inceleyebilirsiniz.

Yahoo sermayeli portal, tüm yılı kapsayan rakamlar göz önüne alındığında iPhone'un topluluk arasında en fazla tercih edilen kamera olduğunu açıkladı. Apple'ın bu yılın başında Canon'un yerini aldığı ve şimdiye kadar üstünlüğünü sürdürmeyi başardığı ifade ediliyor.

Grafikte yer alan ilk yirmi cihaz arasında sekiz iPhone modeli yer alırken, iPhone 6'nın yüzde 5 oranla tüm popüler makineler arasında ilk sırayı alması dikkat çekiyor.

Flickr raporları Sony ve Fujifilm'in istikrarlı bir düzeyde seyrettiğini ancak Samsung'un büyümesinin yavaşladığını ortaya koyuyor. Canon ve Nikon'un popülaritesi ise son 12 ay boyunca düşüş göstermiş durumda.

Tabii ki bu istatistiklerin genel bir piyasa değerlendirmesini yansıtmadığı, sadece 2015 döneminde Flickr'a yüklenen fotoğrafları kapsadığını unutmamak gerekir. Ancak yine de akıllı telefon fotoğrafçılığının ulaştığı durumu görmek adına önemli olduğu söylenebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iPhone kullanan adam kamera kalitesinden ne anlar.

@21 Aralık 2015 19:38 di mi ya. Iphone kullanan adam yaşamasın hatta.

@21 Aralık 2015 19:38 + pinterest varken fli mine haltsa o ne?

@21 Aralık 2015 19:38 damek ki applecilermiş o gereksiz foto kalabalığının arkasındaki cahiller ne bulsalar çekiyorlar..

ohmibod yüzünden iphone alan fanatikler çok ne yapsınlar onlar için en önemli aksesuar.

Eh doğaldır iPhone 6+ en iyisi, daha iyi ararsan ki gerek yok , o zaman DSLR alcan telefon değil

@vknyvz bunu o dandik 12mp kamerya mı söledin yanlışmı anladım git bi z5 le foto çek öyle gel.

iphne + olloclip aldığın zaman , yemişim canonu nikonu :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play