Freemium oyunlar "bedava" olmaktan çıkacak!

Google Play'de gördüğünüz "Ücretsiz" uygulamaların sayısında yakında büyük bir düşüş yaşanabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Freemium oyunlar "bedava" olmaktan çıkacak!

Google Play'den ücretsiz diye indirip, sizi "uygulama içi satın almalara" zorlayan oyunlar, yakında ücretsiz sınıfına girmeyebilirler.

Avrupa Birliği Komisyonu'nun yeni yayınladığı kurallar, Google'ın uygulama içi satın alma işlevine sahip oyunları ücretsiz olarak tanıtmasına mani olacak. Mahkeme kararıyla desteklenen yeni kararlar, Google'ın Play Store'daki bu değişiklikleri diğer bölgelerde uygulamak zorunda olup olmadığından bahsetmiyor. Ancak Avrupa'daki ücretsiz uygulama sayısında Eylül'den itibaren büyük bir düşüş bekleyebiliriz.

Bu arada Komisyon, Google gibi somut bir çözüm sunmayan Apple'ı yayınladığı basın bildirisinde eleştirdi. FTC'nin (ABD Federal Ticaret Komisyonu) Apple ve Amazon'un başına iş açmasının ardından Google'ın hızlı davranmak istemesini anlamak mümkün. Apple, bu sene FTC'ye sanal içerikleri satın alma amacı gütmeyen 37.000 müşterisi için 32.5 milyon dolar ödemek zorunda kalmıştı. Daha yakın bir zamanda ise FTC, yanlışlıkla satın alma yapan Amazon müşterileri için Amazon'a cezayı kesmişti.

Bir rapora göre Apple, satın almayla ilgili işlevleri bu sonbaharda final sürümü yayınlanacak olan iOS 8'le birlikte sunabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

su arcelik reklamini kaldirin harbiden yetti artik ya

soyleyin reklam ucretini daha fazla verelim yeterki kaldirin

Bknz: Gameloft oyunları.

adblock yükleyin tüm reklamlar kalksın beyler

her zaman bir çıkış yolu vardır.. sıkmayın canınızı..

@21 Tem 2014 15:38 !!?? (on karakter sınırı)

Çok hayırlı bir karar bence.

Yine hatalı haber. Avrupa Birliği sınırıları içerisinde freemium oyunlar için ayrı kategori açılacak. İndirmek ücretsiz olacak her zaman ki gibi.

E zaten "uygulama içi satın alma içerebilir" diyor zaten

yerinde bir karar..bedava diye milleti kandırıyolar..

Root+freedom ikisinin mükemmeliyeti

Yaşasın apkmania :))

Milyarlık olan programları yıllarca crackli halini kullandik buna işletim sistemleride dahil paralı olan uygulamalarida zaten bulmak sorun değil. Kısaca sıkıntı yok.

Sen de yorum yaz