Galaxy Note 2, S3'den daha hızlı olabilir

Samsung'un patlamaya hazırladığı yeni Galaxy bombası, Galaxy S3'ü bile yerle bir edecek kadar güçlü!

Galaxy Note 2, S3'den daha hızlı olabilir

Bir hız testi web sitesinde ortaya çıkan, ancak bir süre sonra kaldırılan bilgilere göre yeni Galaxy Note, Samsung Galaxy S III'de bulunan dört çekirdekli işlemciyi taşıyabilir.

Telefon hız testi sitesi GLBenchmark'da Samsung GT-N7100 adıyla görünen bir telefonun, Galaxy S III'deki Exynox 4412 işlemciye sahip olması dikkat çekti. Orijinal Galaxy Note'un model numarası ise GT-N7000 idi. İki cihazdaki işlemciler aynı olsa da hız testi sonuçlarında "Galaxy Note 2"nin S III'ü geride bıraktığı görülüyor. Bunun nedeni Note 2'deki işlemcinin 1.6GHz saat hızında çalışması. Galaxy S III'ün işlemcisi 1.4GHz'de çalışıyor.

Hız testi sonuçlarında cebin çözünürlüğü ve Android sürümü de ortaya çıkıyor. Görünüşe bakılırsa Galaxy Note 2, Android 4.0.4 kullanıyor (şimdilik Jelly Bean değil) ve 1280x720 ekran çözünürlüğüne sahip. Galaxy Note 2'nin önceki sürümüne göre biraz daha büyük ekranla geleceği söylentilerini duymuştuk, ancak test bu konuda bize bir ipucu vermiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Zevkler tartışılmaz ama Galaxy Note ne abi hayvan gibi ya kullanışsız özellikle dokunmatik ekranı çok kullanışsız (rezistif) Draw Something oynayacaksan alırsın anca.

@25 Tem 2012 10:44 Ekran resistif değil, şaka mısın arkadaşım? Note gerçekten kaba ama merak etme kapasitif, sadece içinde gelen kaleme özgü kullanım yeteneği var. 2 milyarlık bir şeyde resistif mi var zannetin?:)

tabbii ki daha güçlü olacak s3'ten sonra çıkacak :)

0.2 GHZ bu devirde çok fark yapmaz ki.

Samsung cepler tablet oldu farkında degil, çok kaba arkadas ya. Yassı bi tipi var dahada kaba gösteriyor. Sana puanım dokuz kanka .

samsungun her ürünü çakma olduğu için bundanda çok fazla bişey beklenmemeli kanısındayım.....

eee tabi ki hızlı olur, ürün tipik bir hırsızlık sonucu oluşturup onun bunun çakması olursa bunu dedemde hızlı yapar. yakında sevgili Apple mahkeme kararlarıyla bir güzel ağlatır sizi merak etmeyin....

@25 Tem 2012 12:45 bu kadar at gözlüğüyle bakılmaz olaylara ya. kendi işlemcisini, ekranını, donanımını tasarlayıp üreten bir firma, Apple da olmayan tablet/telefon arası bir modeli sunuyor ve başarılı oluyor, buna bile sırf çamur atmak içik hırsızlık diyorsunuz. çekememezliğin bu kadarı. Apple'ın ekran ve işlemcisini Samsung un yaptığını söylemeye bile gerek yok zaten. o kadarını biliyosunuzdur diye düşünüyorum. gerçi böyle bi yorum yapınca ondanda ümitsizim ama neyse...

Rezistif mi? Komiksin ya. O zaman nasıl çalışıyor çoklu dokunmatik.Beynine sağlık :D

Samsung'un hangi ürünü çakma yahu birader, bu yorumcular da sırf birşeyler yazmış olmak için yazıyorlar... Piyasada Apple'ın yaptığı Note benzeri cihaz mı var? Komik olmayın... S3 de başlı başına özgün bir tasarım... Adamlar kendi işlemcilerini kendileri üretiyorlar... Ya apple?

Bugün 14:01 (Haklisin Lakin Gelde Funlara Anlat Apple Samsung'dan Beslenen Yedigi Kaba Sacma Sapan Patent Sikayetleriyle Eden Bir Firma.Funlara Gelirsek Ellerinde Son Teknoloji Urunlerini Kullandiklarini Sanan Halbuki Samsung'un Yan Sanayi Chiplerini Ve Ekranlarini Kullanan Cakma Tekno Tuglacilar:)

arkadaslar bosuna savasmayalim.Herkez biliyor bu cocuklar sagdan soldan duydugunu bize satiyor :D

Samsung'un hangi ürünü çakma yahu birader, bu yorumcular da sırf birşeyler yazmış olmak için yazıyorlar... Piyasada Apple'ın yaptığı Note benzeri cihaz mı var? Komik olmayın... S3 de başlı başına özgün bir tasarım... Adamlar kendi işlemcilerini kendileri üretiyorlar... Ya apple? ________________________ iphone 5in galaxy s3 işlemci mimarisini kullanılacağı açıklandı dağılın

samsung ile apple ın davasi bitmez hep böyle sürer

Samsungun ürünlerine çakma diyen zihniyet, note nin benzeri var mı da piyasada , samsung onu taklit etsin. " biliyorsan konuş ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar."

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir