Galaxy S3, Apple'ı korkutuyor mu?

Acaba Apple, Samsung'un ses getiren cebi Galaxy S3'ten korkmalı mı? Ya da korkuyor mu?

Galaxy S III'e olan büyük ilgi, iPhone 5'i bizlere hazırlayan Apple'ın endişelenmesini gerektiriyor mu? Forbes yazarı Ewan Spence'e göre Güney Koreli şirketin yeni cebi, Apple'ı endişelendirmiyor. Bunun nedenleri ise Spence'in iddiasına göre şöyle:

"Samsung'un tasarımı "özel" değil": Spence, modern cep telefonlarının büyük bir ekrandan oluştuğunu ancak yine de ilginç bir tasarım için yer bulunduğunu söylüyor. Spence'e göre Nokia, Lumia 800 ile tasarımda oldukça başarılı oldu. Ancak Spence'e göre Galaxy S III'ün tasarımı yeterince ilgi çekici değil.

"Teknik özellikler her şey değil": Spence, Apple'ın geleneksel olarak hiçbir zaman teknik özellikleri öne çıkarmadı. Samsung da son zamanlarda "insanlar için tasarlandı" sloganıyla pazarlama hamlesini yaptı, ancak Apple'ı yakalamak için mesafe kaydetmesi gerekli.

Windows Phone ile kendini garantiye alıyor

"Samsung, Windows Phone ile kendini garantiye alıyor": Spence, Samsung'un Android, Bada, Windows Phone gibi farklı platformlara sahip cep telefonları ürettiğini ve tek bir işletim sistemine odaklanmadığını söylüyor. Apple ise sadece iOS'a odaklanarak kaynaklarını daha verimli kullanıyor.

"Marka bağlılığında Apple önde": Samsung, Galaxy ile önemli bir marka adına sahip olabilir. Ancak bu marka, Galaxy Tab satışlarına aynı şekilde yansımıyor. Apple ise bu alanda en iyisi gibi görünüyor.

"iPhone 5 önde olacak": iPhone 5'de hangi özelliklerin olacağı şimdiden konuşulmaya başlandı. Spence'e göre iPhone 5'de olacak anahtar bir özellik, akıllı ceplere olan bakışımızı değiştirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Teknik özellikler önemli değil! Önemli olan iphone ile hava atmak! İnsandan insana değişir benim için teknik özellikler önde gelir. Çok önde gelir!

elbette teknik özellikler. güzel ama bi halta yaramayan telefonu alıp ne yapcam. tikimiyim ben ha

Samsung Galaxy S3 ün tasarımı berbat.Çok Tipsiz yapmışlar.Galaxy S2 daha güzel bence

@05 Haz 2012 16:48 haklı. hele hele siyah modeli yerine çakıl mavisi çıkması resmen fiyasko. bu yüzden büyük çoğunluk beyaz kullanıyor. birde telefon malzemesine polikarbon mu ne demişler ama elinize aldığınızda resmen plastik almış gibi oluyorsunuz. nokia 1100 kullananlar bilir. keşke htc veya apple gibi seramik kasa yapsaydı ne biçim satardı telefon.

bi telefonun teknik ozellileri çok iyi diye o telefon stabil olucak demek degildir apple mac lerde yaptıgı gibi iphone dada donanım yazılım uyumunu maksimuma çıkarıyor tasarım konusundada apple herzaman özgün tasarımlar ortaya koymustur

bugün inceledim s3 ü yanındaki s2 bile dandik geldi gözüme onu görünce mükemmel bir cihaz olmuş gerçekten s2 kalın gibi geliyor ele s3 e bakılınca

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir