Galaxy S3 hakkında tüm gerçekler!

Galaxy S3'ü denedik, sunduğu yenilikleri inceledik... İşte Samsung'un yeni amiral gemisi...

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy S III, donanımsal özellikleriyle hayal kırıklığı yaşatmazken birçok yazılımsal yenilik de sunuyor. CHIP Online olarak Galaxy S III'ü deneme fırsatı bulduk. Samsung'un yeni amiral gemisi, gerçekten yeni bir hit olmayı hak ediyor mu? Cevabını bu makalemizde bulacaksınız.

Galaxy S III'ü elinizde tutmak

Yeni Galaxy S III'ün boyutunun büyüdüğünü söylemeliyiz. Cep 136.6 x 70.6 x 8.55mm boyutlarına ulaşmış bulunuyor. Galaxy S II hakkında yapılan en önemli eleştirilerden bir tanesi, telefonun yüksek ücretine rağmen plastik bir kasaya sahip olmasıydı. Galaxy S III'ün daha kaliteli bir maddeden oluşmasını bekliyorsanız, bu konuda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz, zira yeni cebin de dış kısmı gördüğümüz kadarıyla plastikten oluşuyor. 133 gram ağırlığındaki cebin boyutuna göre hafif olduğunu söylemeliyiz.

Maliyetten veya ağırlıktan tasarruf etmek isteyen Samsung, Galaxy S III'de önceki sürümünde olduğu gibi rahatlıkla bükülebilen, çok ince bir pil kapağı kullanmış. Pile rahatlıkla erişebilmek, normal boyuttaki SIM kartı slotu ve microSD kartı slotu, cebin avantajlı özelliklerinden.

Galaxy S III'ün donanımları testte

Galaxy S III'ün donanımları testte

Göz ziyafetinizi tamamlayacak dev bir ekrana sahip Galaxy S III'ün 4.8 inçlik Super AMOLED ekranı, 1280x720 piksel çözünürlük ve 300ppi piksel yoğunluğu sunuyor. Ekran konusunda özellikle hoşumuza giden, hızlı tepki süresi oldu. Cihaz henüz bir prototip sayılmasına rağmen çok hızlı bir tepki süresi olduğunu söylemeliyiz. Bunda 4 çekirdekli Exynos 4412 1.4GHz işlemcinin etkili olduğunu düşünüyoruz. Bu arada, Mali 400 GPU'ya sahip cihaz (grafik işlemci) 1GB RAM ile geliyor.

Cihazın pili ise 2100mAH ile oldukça güçlü. Kamerası ise Galaxy S II ile aynı: 8 megapiksel ve full HD kayıt yapabiliyor.

Galaxy S III'ün bağlantı özellikleri

Galaxy S III, MHL destekli USB portu, DLNA desteği, Wi-Fi, Bluetooth 4, NFC, Wi-Fi Direct, HSPA+ veya LTE bağlantı özellikleriyle geliyor.

Galaxy S III: Smart Stay

Galaxy S III: Smart Stay

Galaxy S III Android 4.0.4 ve TouchWiz'in yeni sürümü yüklü olarak geliyor. Biz bu alanda çok büyük bir geliştirme görmedik. Ancak Smart Stay adındaki yeni özellik, ekrana bakmadığınızda otomatik olarak ekranı kapatıyor. Bu özelliğin pratikte çok iyi çalışmadığını gördük, dolayısıyla Samsung'un biraz ince ayar yapması gerekli gibi.

Galaxy S III'ün kamerasındaki geliştirmeler de yazılımsal. Best Shot modu ile peşpeşe çok hızlı fotoğraflar çekerek en iyi fotoğrafın otomatik olarak seçilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu mod, özellikle hareketli nesnelerin fotoğrafını çekerken işe yarayabiliyor. Genel olarak fotoğrafları çok hızlı çekebildik. Bunun dışında kameranın hala 8 megapiksel olduğunu söyleyelim.

Diğer sundukları, çıkış tarihi, CHIP Online yorumu

Galaxy S III: Samsung'un Siri'si, çoklu görev ve 50GB ücretsiz Dropbox

Galaxy S III, fotoğrafını daha önce çekerek etiketlediğiniz kişileri otomatik olarak tanıyor ve onları otomatik olarak ilgili kişilere atayabiliyor. Bunun yanında çoklu görev bakımından da güçlü olan cep, bir video oynatırken farklı bir iş yapmanıza izin veriyor.

Samsung'un Siri karşılığı olan S-voice, bazı temel komutları vermenize izin veriyor. Bu sayede örneğin menüleri açabiliyor veya müzik çalıcının ses düzeyini ayarlayabiliyorsunuz.

Samsung ve Dropbox'un yaptığı anlaşma sayesinde Galaxy S III sahipleri, çevrimiçi 50GB ek depolama alanına sahip oluyorlar.

Çıkış tarihi

Samsung'a göre Galaxy S III, Avrupa'da 29 Mayıs'ta piyasaya sürülecek.

CHIP Online yorumu

Galaxy S III, Galaxy serisinin gelişimi açısından önemli bir adım. Galaxy S III, işlem gücü ve ekran olarak bizi tatmin etti. Bununla birlikte cebin plastik hissi, herkesin hoşuna gitmeyebilir. Eğer bir Galaxy S II'niz varsa, Android 4.0'ı hızlı bir biçimde çalıştırıyorsanız ve S III'ün yeni numaralarına ihtiyacınız yoksa, geçiş yapmanızın şart olmadığını düşünüyoruz. 2100mAh'lik pil, Galaxy S III için önemli bir özellik olacak gibi görünüyor, bunu Galaxy S III'ün tam bir testini yaptığımız zaman daha iyi göreceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 43 Yorum

eee bukadarmi :)

kamera sadece yazılımsal değil lens değişti.. ve plastik ucuz ve hafif olmasının yanısıra dayanıklı da. telefon yere düşünce iphone gibi parçalanmıyor.

" kamera sadece yazılımsal değil lens değişti.. ve plastik ucuz ve hafif olmasının yanısıra dayanıklı da. telefon yere düşünce iphone gibi parçalanmıyor. "

- Ben yere düşüp de parçalanmayan çok iPhone gördüm... Hatta yere düşüp de parçalanan iPhone hiç görmedim. Genelleme yapmamak gerekir diye düşünüyorum.

yere düşüpte parçalanmayan ,phone elbette olabilir sonuçta telefonun neresinin çarptıgı ne kadar yükseklikten düştüğü düştüğü zemin vs vs biçok değişken durum var fakat bu bir gerçeği değiştirmez o da iphone düşmelere karşı daha dayanıksız. tamamen cam ve gorilla gibi korumalı bir cam da değil. dikkat ederseniz galaxylerde ekran biraz içe gömülü oluyor ve gorilla glass kullanılıyor bunlar da telefonu daha dayanıklı yapıyor. ayrıca arka kısmının plastik olması her kosulda cam olmasından iyi hem dayanıklı hem hafif bir malzeme çünkü.

Forum sitelerininin şikayet kısmını ve firmaların verdiği cevapları incelerseniz Türkiye ye gelen s2 lerde gorillaglass korumanın olmadığını firmanın ağzından duyabilirsiniz. Opsiyonlu üretim yapılıyor, umarım bu kez söylenilen özelliklerde ürün getirirler, ibarelerden üretici firma habersiz olarak üründe değişiklik yapabilir ibaresi çıkarılmalı, özelliklrde değişiklik olduysa ürün adı değişmediğinden tüketicinin yanılmasını engellemek için sigarada olduğu gibi ürünün kutusuna büyük tüketicinin göreceği şekilde çıkarılan özellikler yazılmalı...

yahu bin defa dedik elma ile armudu kıyaslamayın diye :) samsung neree iphone nere yahu....

"Ancak Smart Stay adındaki yeni özellik, ekrana bakmadığınızda otomatik olarak ekranı kapatıyor."

Başka bir telefonda kapanma süresini ayarlamak (15sn, 30sn) yeterli. Bakmıyorsan kullanmıyorsun demektir. Kimse telefonunu kullanırken başka bir tarafa bakmaz. E zaten ayarlamışım 15 sn ekrana dokunmazsam kendi kendini kapatacak (film, oyun vs bakarken otomaik kapanma zaten devre dışı kalıyor) o zaman bu yeni özelliğin ne gibi bir artısı varki ???

Halen bu alemde kral iphone 4S :)

"Ancak Smart Stay adındaki yeni özellik, ekrana bakmadığınızda otomatik olarak ekranı kapatıyor."

Başka bir telefonda kapanma süresini ayarlamak (15sn, 30sn) yeterli. Bakmıyorsan kullanmıyorsun demektir. Kimse telefonunu kullanırken başka bir tarafa bakmaz. E zaten ayarlamışım 15 sn ekrana dokunmazsam kendi kendini kapatacak (film, oyun vs bakarken otomaik kapanma zaten devre dışı kalıyor) o zaman bu yeni özelliğin ne gibi bir artısı varki ???

disk boyutu ne kadar?

kablosuz şarjdan bahsetseydiniz keşke :) (pek kablosuz değil ama sonuçta kablo yok :D )

disk boyutu ne kadar.!??
okuman yazman yokmu senin.

onursusan'a katılıyorum benim 4S defalarca yeri öptü fakat hala sapasağlam...

"Eğer bir Galaxy S II'niz varsa, Android 4.0'ı hızlı bir biçimde çalıştırıyorsanız ve S III'ün yeni numaralarına ihtiyacınız yoksa, geçiş yapmanızın şart olmadığını düşünüyoruz."

demişsiniz de bir iPhone 3G kullanıcısı olarak çok ciddi söylüyorum kaç yıl geçti hala iPhone'umu değiştirme gereği duymuyorum. Bu telefonumu çok sevdiğimden değil, iPhone 4S ile benimki arasında fazla bir fark göremememden kaynaklanıyor.

Yazılım aynı... Sadece yeni oyunlar filan yazılım versiyonundan dolayı çalışmıyorlar. Ben bu sitede çok yorum gördüm ama bu kadar taraflısını görmemiştim.

Apple her sene aynı telefonu çıkarır, altına hücum eder gibi milleti gazlarsınız. Samsung aynı cihazı çıkarır "gerek yok" dersiniz...

Galaxy S III, MHL destekli USB portu, DLNA desteği, Wi-Fi, Bluetooth 4, NFC, Wi-Fi Direct, HSPA+ veya LTE bağlantı özellikleriyle geliyor.
---------------------------------------------------------------------------------
Yanlisiniz var! NFC'li model satisi sunulmayacak, sadecex unlu kisilere verilecek!

onursusan'a katılıyorum benim 4S defalarca yeri öptü fakat hala sapasağlam...
-------------------------------------------
tuğla ya ondan bişey olmamıştır

Halen bu alemde kral iphone 4S :)
-----------------------------------------------
sen bi git yüzünü yıka kendine gel önce

bu yazıyı hem chip teki test yapan arkadaşalara hemde yorum yapan arkadaslara yazıyorum.Bir açıklık olması lazım artık.Şöyle ki

İphone yazılım olarak çok iyi bir cihaz ve hızlı bir kullanım sunuyor herkes için.

alışıldımı her akıllı telefon kendine göre artısı yada eksisi vardır.

telefondan ne beklediğiniz önemli ve artık apple iphone tek değildir.

bunu herkes anlasın artık.

samsung galaxy s3 şu an da donanımsal olarak çok iyi bir telefon ama bu iyi olması kişiden kişiye değişir.

iyi bir teknoloji kullanıcısı gidip iphone almaz kendini en iyi şekilde rahat ettirdiği telefonu alır.htc de lg de samsung da alınır kullanılır. ama inanın ele alındıgında kalite dediğiniz şey teknolojik yönden olmalı ve her yere ve keseye uygun olmalı.

lütfen körü körüne cihazlara bağlı kalmadan yorum yapın ve test edelim. samsung galaxy 3 eline alan baska telefona bakmayacaktır. cunku gozler eller neye alısırsa onu kullanır. apple cılar yazılıma aldanıp cıhazı ellerıne alırlar o cıhaz nereye dustugune baglı kırılıp kırılmaması orası kesın.ama ben hala galaxy s kullanıyorum guncelleme yaptım bıle telefon cok ıyı calısıyor 3 ncu senedeyım halada kullanacagım cunku ıhtıyacım neyse ona gore yasıyorum sızde oyle yapın ıphonenunuz varken tabıkıde degıstırmeyın kullanın cunku oda ıyı bır telefon ama tercıh meselesı hersey. ılk alacak arkadaslar hıc dusunmeden galaxy s3 varken gıdıp alsınlar ama gıdıp apple a ıphone alırlarsa bu onlara kalmıs . I phone 4s ı olanlar ve ya alacaklarda alsınlar o da su ankı teknolojıye uygun. Kıyaslama yapılırsa ekranda ve teknolojıde galaxy s3 daha ıyı . Malzeme kalıtesı tabıkı de farklı cunku ıphone materyalı farklı samsung un materyalı farklı ve plastık olması daha ıyı darbelere karsı uzulmuyorsunuz degısıyor ama ıphone u olanlar ıcın etrafımda var kırılıp anında cope atanlar var yenıden alıyorlar veya cuzı deyıp onca parayı odeyıp yenıden yaptırıyorlar yazık ama bence her yonden kullanıslı olması lazım bır telefonun.

samsung galaxy s3 ıyıdır yenı telefon alacak arkadaslar ve benım gıbı cussesı buyuk olan arkadaslar alabılır parmaklarına uygun uzulmeden mutlu bır sekılde koca ekranı kullanabılırler ve dıger arkdaslarda bu telefonu ellerınde bılgısayar olarak ufak bır tablet gıbı kullana bılırler.

hepınıze saygılar sevgıler.

Galaxy S III, MHL destekli USB portu, DLNA desteği, Wi-Fi, Bluetooth 4, NFC, Wi-Fi Direct, HSPA+ veya LTE bağlantı özellikleriyle geliyor.
---------------------------------------
Yanlisiniz var! NFC'li model satisi sunulmayacak, sadecex unlu kisilere verilecek!
-----------
Senin yalnisin var.(Daha yalnis yazmayi da bilmiyorsun o ayri konu)
NFC ICS'de standart özellik orta ve düsük seviye telefonlar disinda bütün üst seviye telefonlarda var. Hatta bazi orta seviye modeller bile NFC ile geliyor.

--------------------------------------------------------------------------"Senin yalnisin var.(Daha yalnis yazmayi da bilmiyorsun o ayri konu)"---------------------------------------------------------------------------
iyi de senin Yanlışın var.. yalnış ne kuzum?sana tavsiyem Word u aç VE "yalnış " yaz sonra enter a bas bak bakalım doğrusu neymiş:)

Harika makine

İphone iphone başka bir sey bilmezler neden,isminden (yani yazılışından) arkasındaki ikinci el elma resminden dolayı sırf etiket olsun diye alıp kendince tiki takılmaya calışan arkadaşlara acıyalım dostlar

İphone iphone başka bir sey bilmezler neden,isminden (yani yazılışından) arkasındaki ikinci el elma resminden dolayı sırf etiket olsun diye alıp kendince tiki takılmaya calışan arkadaşlara acıyalım dostlar

Ben iphone 3g ilk ciktigi gunden beri apple kullanicisiyim kismen fanatik sayilirim her sene yenisini alarak 4s e kadar kullandim fakat 4-5 ay evel samsung note alma geregi duydum ekran acisinden her isimi ophoneyle yapiyordum ama ekranin kucuk olmasi bende sikintili bir internet kullanimi yaratmaya baslamisti 4s imi esime verdim ve ben note kullanmaya basladim alismam zaman almadi cok androidin cok guzel yonleri ile tanistim yuklenen bir uygulamanin ne amacla yuklendigini anlamasi foto cekerken daha sonra yukledigin uygulamayimi yoksa orjinal foto uygulamasinimi seceyim veya varsayilanmi yapayim vs.. bu sms dede browser lerdede herseyde ayni bu olay gercekten guzel fakat nebileyim donanimsal ozelliklerine baktigimda daha cok sey bekliyordum 4s de oldugu kadar hizli foto cekemiyor he ama kaliteli fotograflar ve bazen uygulamalar takilabiliyor sonra pespese acilip karmasa oluyor radyo ve videolarda butur donmalar iosta hic basima gelmedi 3s 3.0 varken vardi butur sorunlar ama buda yazilimsal oldugunda guncellemelerle gider Buradan demek istiyorumki iPhone fanetiklerine diyer telefonlarada sans verin Galaxy s3 te mukemmel bir telefon S2 gibi ekran olarak ozellikle 3.5" dan daha iyi simdi iphoneyi alinca elime cok ufak ekran geliyor rahatsiz oluyorum Suda var iPhone 5 ekrani 4.3" olacak soylentileri dogru cikarsa Samsungun satislari dusecektir en azindan ben iphoneme geri donus yarim :)

Sevgiler saygilar..

Senin yalnisin var.(Daha yalnis yazmayi da bilmiyorsun o ayri konu)
NFC ICS'de standart özellik orta ve düsük seviye telefonlar disinda bütün üst seviye telefonlarda var. Hatta bazi orta seviye modeller bile NFC ile geliyor.
---------------------------------------------------------------------
dilbilgisi dersi,yanılmaktan-yanlış böyle yazılır yanlış :),birde doğrusunu öğretiyor :))))

Senin yalnisin var.(Daha yalnis yazmayi da bilmiyorsun o ayri konu)
NFC ICS'de standart özellik orta ve düsük seviye telefonlar disinda bütün üst seviye telefonlarda var. Hatta bazi orta seviye modeller bile NFC ile geliyor.
---------------------------------------------------------------------
dilbilgisi dersi,yanılmaktan-yanlış böyle yazılır yanlış :),birde doğrusunu öğretiyor :))))
...
Off koptum yaaa!!! :)))

iphone dan başka telefon K u l l a n m a m

TASARIM BERBAT

yaw bu samsunglar piyasa malı çok tipsiz telefon üretiyolar çokta kaba tablet bilgisayar gibi taklitçi firma

Cok kisa bir sure sonra 2 gb versiyonu cikacak, kimseye almasini tavsiye etmem.

hala ayfon diyorlar ya . android custom romla uğraşmak onu sende bişeyler katıp modifiye edebilmek ne kadar zevkli bir bilsen .ayfona bulaşmazsın bile

Şu telefonla gidip ayfonu kıyaslayanlar var ya, yuh. hadi yeni çıkan LG felan anlarımda ayfon ne ya, bunun yanında bebe telefonu ayfon

@22 May 2012 13:47 daha telefonun markasını yazamıyorsun onu yazmayı öğrende de ayfon nedir ya yok afyon anasını satayım :)

ne samsung ne apple fanatiğiyim ama yorumlara bakınca en azılı samsung fanatiği bile apple'la kıyaslamadan geçmiyor s3'ü. apple'ı yerden yere vurabildiği kadar vuruyor iphone'un her özelliğine karşılık gelen samsung özelliklerini sayıyor vs vs.. gizliden gizliye apple hayranı olduğunuzun ve reklamını yaptığınızın farkında değilsiniz ama benden demesi, acı gerçek bu.
---
konuya dönecek olursak; sorun zaten samsung'un özellikleri yada donanımıyla alakalı değil, sorun "bu telefona destek ne zamana kadar sürecek?" apple'ın benim gözümde tek artısı yazılım da donanım da uygulamalar da tek bir elden çıkıyor ve hiçbiri diğeriyle bi sorun çıkartmıyor. androidin belli bi standartı yok kafasına esen başka bişey yapıyor.
*uzun süreli iphone da kullandım samsung android de kullandım gelip burda bana ahkam kesmeyin, androidin belli bi standartı yok ve uyumsuzluk çok yaşanıyor. android belli bi standarta girene kadar tercihim iphone'dan yana. belki android cihazlar daha iyi özelliklere sahip olabilir ama en azından iOS daha stabil.

makale yazan arkadaş, plastik kasanın niye olduğunu bilmiyor musun? nfc desteği metal kasa ile mümkün olamaz da onun için. lütfen biraz araştırarak eleştirelim.

@26 May 2012 00:15 i phone un da nfc desteği sınacapı söyleniyor yeni kasasında yani o da mı plastiğe geçecek dersim?

Androit benim teleronum ama iphone apple'ın bu kadar basit...

o telefon plastikten oluşmuyor kardeş. polikarbon denen bir maddeden oluşuyor. esnek, kırılmayan ve normalinden daha hafif bir madde. keşke biraz daha araştırsaymışsın..

ben nokıa kullanıcısıyım arkadaslar kım ne derse desın nokıa olsun benım favorım o en kotusunude yapsa en ıyısınıde yapsa benım tek gercegım o bılıyorum burada herkez yorum yazıyor cogu belkıde bu ıphone veya samsung galexy serısı kullanmadan yorum yapıyor ben ıphone 3gs16 kullandım sadece bır hafta yapamadım ne yalan soyleyım hıc hosuma gıtmedı galexy ace kullandım oda aynı ne bıleyım nokıadan vaz gecemıyorum ıste bu markalar belkı en kral ıslemce en kral dokunmatık telefonu yapıyor olabılır ama su bır gercek nokıa kadar saglam telefonu yapamazlar buna ıddaa ederım

İŞ YERİNE İKİ ADET SAMSUNG GALAXY 3 ALDIK BİRİSİ FABRİKASYON BOZUK ÇIKTI. ÜZERİNDEN 10 GÜN GEÇTI DEĞİŞTİRMEDİLER.. BAŞARI ELEKTRONİK SERVİSİ İLE SAMSUNG ARASINDA KONU GİDİP GELİYOR. ALDIĞIMIZA PİŞMANIZ. KEŞKE BİRİLERİNİ DİNLEYİP İPHONE TERCİH ETSEYDİK..

nokia dokunmatiği tavsiye edilmiyormuş arkadaşım galaxy y aldı çok memnun

Galaxy S3'Ü Çok sevıyorum.IpHone de Gzelde..Sala.Galaxyim O Bwnim. :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir