Galaxy S4'e ilk dava geliyor!

Galaxy S4'ü mahkemeye taşımaya hazırlanan ilk cep devi belli oldu. Hayır; Apple'dan bahsetmiyoruz!

  • Zeynel A. Öztürk
LG, patentlerini çiğneyen Galaxy S4'ün peşinde!

Galaxy S4 henüz teknoloji mağazalarındaki yerini almadı, ancak LG'nin hedefindeki cihazlar arasındaki yerini çoktan aldı.

Konu ise Samsung Galaxy S4'te bulunan Smart Pause gibi göz takip etme işlevleri. LG'ye göre Galaxy S4'teki bu işlev, Optimus G Pro'nun Smart Video işleviyle ilgili patentleri çiğniyor. LG'nin Smart Video işlevi de aynı S4'te olduğu gibi kullanıcı farklı bir yere baktığında videonun otomatik olarak duraklatılmasını sağlıyor.

Samsung ise kendi geliştirdiği tescilli teknolojileri kullandığını söyleyerek kendini savunuyor.

Galaxy S4'teki sözkonusu özelliğin Optimus G Pro'da bulunduğunu sizlerle bu haberimizde paylaşmıştık. Görünüşe bakılırsa iki Koreli dev, OLED ve LCD TV patentlerinden sonra yeni bir savaş cephesine daha sahipler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Yiyin durun birbirinizi :)

ya ne saçma sapan bi özelliktir bu başka yere bakarsam video duracakmış bakınca devem edecekmiş etmesin gerek yok ben istersem durdururum .

Sony aç şunlara davayı flouting touch ı da çaldılar. Çıkar artık sesini.

anlamadığım şey samsung bu patentlerin o şirketlerde oldugunu bilmiyor mu yani önce onlarla anlaşıp sonra piyasaya sürse ürünü daha iyi olmaz mı ? sonucta her girdigi patent davasından kendisi zararlı cıkıyor para ödemek zorunda kalıyor veya ödücek her neyse.Şunu söylemezsem olmaz şimdi cıkıp apple cı samsungcu lar kapışıcaklar gene yorumlarda ne kadar acınıcak durumlardasınız şu fanboylar farkında degillermi acaba. yada şirketlerin paralı adamlarıdır belkide ben bu kadar büyütüyorumdur olayı fanboyluk kadar saçma bir şey olabilir mi heleki teknoloji konusunda...

Smart Video işlevi kim kulanıyorki, Ayipdir. fakat dava yerine,beraber işbirliği yapsınlar.

Lg mi??? Ha ha, güleyim bari. ;)

çekik gözlü ( LG ) ne yapmış ki? LCD panellerini düzgün yapsın ghosting olan tek LCD/LED paneli üretmeyi beceren o...

meyve veren ağacı taşlarlarda bu ne artık önüne gelen samsung a sataşıyor.

@20 Mar 2013 23:16 meyveyi veren samsung değil samsung un sadık müşterileri... samsung size para vermiyor siz ona veriyorsunuz.

Valla adam milyar doları kazanıyor çok ta iyi marka yaptı patent davaları ile.Samsung'ta kafa iyi basıyor.Dolayısıyla patent davaları samsung aleyhine işliyor.Ama nereyi açarsan aç samsung yazar haber dergi vs vs.Adam sonunda zaten patent parası ödüyor ama piyasa samsungun elinde

Lg haklı beyler. Boşuna bidi bidi yapmayın.

birşeyide kopyalama be samsung! yeter!

Naylon Gonzalez'e ilk dava he xd

Meyve veren ağacı taşlarlar orası ayrı konu. Ama biri büyümeye başladığında herkesin derdi ne koparsam kâr. Apple ın patent davalarını özellikle ABD mahkemelerinde kazandığını gözardı edip Samsung hep kopyalıyor demek cahillikten öteye gidemez. Şimdi Apple trenine LG katıldı. Tüm bunlar yine Samsung un işine yarıyor :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play