Galaxy S4 ve iPhone 5S yerle bir oldu!

Hacker'lar, hem Galaxy S4'ü, hem de iPhone 5S'i işte böyle yerle bir etti!

Galaxy S4 ve iPhone 5S'in güvenliği aşıldı!

Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenen güvenlik konferansı PacSec 2013'te hacker'lar, iki ünlü cebin güvenlik önlemlerini yerle bir ettiler.

Hacker'lar, en son güncellemeleri yüklenmiş Samsung Galaxy S4 ve Apple iPhone 5'i kırmayı başardılar. Galaxy S4'ün savunmasını sadece içinde zararlı bulunan bir web sitesini ziyaret ederek aşmayı beceren hacker, bu iş için 40 bin dolar kazandı. "Drive-by" yöntemini kullanarak birden fazla açık keşfeden hacker'lar, herhangi bir izne sahip uygulamayı rahatlıkla cihaza yükleyebildiler. Bu ise cihazdaki tüm bilgilerin rahatlıkla çalınabilmesi anlamına geliyor.

Yeni iOS da hack'lendi

iOS 7.0.3 ile çalışan iPhone 5S de Galaxy S4'ten çok daha iyi bir performans sergilemedi. Çinli hacker grubu, özel bir web bağlantısı yoluyla Facebook oturum açma bilgilerini çalıp başka bir bilgisayara gönderebildi. Hacker'lar bunun için mobil Safari web tarayıcısındaki iki açıktan faydalandılar.

Chrome'un sandbox'u da kırıldı

Nexus 4 ve Galaxy S4'teki Chrome web tarayıcısı da hacker'ların saldırılarına fazla dayanamadı. Hacker'ların hazırladığı zararlı web sitesi, entegre sandboxing'i geçmeyi başardı.

Açıklar hakkında bilgilendirilen üreticilerin yakın zamanda sistemlerini güncellemeleri bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

"Galaxy S4'ün savunmasını sadece içinde zararlı bulunan bir web sitesini ziyaret ederek aşmayı beceren hacker" :D:D:D

"özel bir web bağlantısı yoluyla Facebook oturum açma bilgilerini çalıp başka bir bilgisayara gönderebildi" bunu yapan arkadaş kendini hacker mı sanıyor acaba :) bunu 5 yaşındaki çocuklar bile yapabiliyor artık. bu sorun ios'in değil kullanıcının sorunudur..

@17 Kas 2013 11:56 bi yapta görelim kardeş..

@17 Kas 2013 11:56 ah akıllı kardeşim ah ne zekisin sen oltalama mı yazıyor orada bir bak bakam kullanıcıyla alakalıymış :d

@17 Kas 2013 11:56 yaa bırakın bu apple fanbotluğunu gerçrğr bakın biraz

Gelecekte dengeler alt üst olacak... <Cleverman>

ya wındows phone 8?

@17 Kas 2013 12:30 uğraşıyorlarmış daha becerememişler...

@17 Kas 2013 12:30 O sistemi kullanan kaç kişi var da, kırmak için uğraşsınlar :))

Hani iOS en güvenilir işletim sistemiydi :) Android Hacklenir ona bir şey demiyorum ve çoğu kullanıcıda bunu biliyorda iOS hacklenmez falan filan geçin bunları :)

@17 Kas 2013 12:50 Ifanlar şimdi hemen savunmaya geçer. ios=kevgir

@17 Kas 2013 12:50 ağa bağlı her cihaz hacklenebilir. ios'ta, uygulama mağazasında, android'te olduğu gibi zararlı yazılım yok demek o. ios hacklenemez diye birşeyi bilgisiz olup, çekirdek sayıp kendini teknoloji gurusu sananlar söyleyebilir ancak

afiyet olsun

İp5 te ios 7 yüklü hesap makinesinde 4 bölü 2 yapıyorum cevap 1 yazıyor neden

@17 Kas 2013 17:21 deneyenler?:))

@17 Kas 2013 17:21 Eşittire ( = ) bir kere basman gerekiyor.

@17 Kas 2013 17:21 Aslında cevap : 2. Ama sen eşittir tuşuna bastığında bölen (2) ile cevap (2) aynı olduğu için farkı göremedin ve bir daha basınca çıkan sonucu (2 yi) tekrar 2 ye böldü ve cevap doğal olarak 1 oldu. Koskoca Apple dan bu kadar mallık beklemeyelim lütfen..

N'oldu hani bu parmak izi falan güvenliydi sorması ayıptır???

@17 Kas 2013 21:42 parmak izini kırdıklarını söylemiyorlar safarideki ve ios 7 deki açıkları bulmuşlar ve program yüklemişler. @17 Kas 2013 22:23 arkadaşın dediği gibi zor ve kolay sistemler vardır kırılamayan sistem yoktur. heleki herşey alinin altında var ise. bu sistemleride yapanlar insan en nihayetinde!!!

Kırılmayan hiç bir sistem yoktur kolay ve zoru var sadece

Birisi tüm telefon bilgileri digeri ise kayıtlı tutanlar olduğu icin çalınan facebook şifresi arada daglar var

Ben bu haberden tam 1ay önce demişdim günün birinde Tokyoda bi yarışma düzenlenecek ve katılanlar galaxy s4 ve iphone 5s'i çok basit yollarla hackleyecek diye :) geldinizmi şimdi benim lafıma .

andiroidi kırmak çok kolay menü ve açma tuşuna bas bazı cihazlarda ses açma olabiliyor recoveriy den sıfırla bu kadar basit

@21 Kas 2013 18:09 kaç yaşındasın sen be? atari mi oynuyosun hala? hackerların amacı veri ele geçirmektir, sıfırlamanın ne mantığı var sorabilir miyim? ayrıca android -bildiğim kadarıyla- bsd tabanlı bir linux versiyonudur; dolayısıyla öyle cahil cühela tiplerin kırabileceği birşey değil. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan vazgeçin be.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir