Galaxy S5'in parmak izi sensörünü şaşırttılar

iPhone 5S'e yapılan numaranın aynısını Galaxy S5'e uyguladılar, bakın ne oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy S5'in parmak izi sensörü yanıltıldı

Samsung'un Galaxy S5'te Apple'ın parmak izi teknolojisindeki hatalarından pek ders almadığı ortaya çıktı.

iPhone 5S'in parmak izi sensörünün telefonun çıkmasının günler ardından kandırılmasının ardından, şimdi de Galaxy S5'in parmak izi sensörü, aynı yöntemle şaşırtıldı. Videomuzda da izleyebileceğiniz gibi Galaxy S5'in home düğmesi üzerindeki sensör, bir lastik kalıp yardımıyla yanıltılabiliyor. Ancak bu iş için elbette telefonun sahibinin parmak izini önceden bu lastik üzerine bastırmış olması gerekiyor.

Sensörün sunduğu güvenlik üst düzey olmasa da, herhangi birinin parmak izinizi kopyalamaya çalışacak kadar ileri gitmesi, daha endişe verici bir hareket olsa gerek. Bununla birlikte bir kere ele geçen parmak izini değiştirme imkanınızın olmaması (telefonunuzu farklı bir parmağınızla açmak dışında), bir dezavantaj.

Galaxy S5'teki parmak izi tarayıcısı, sadece telefonun kilidini açmada değil, PayPal'dan alışveriş yapmakta da kullanılıyor. Ancak telefonunuzdaki e-posta hesaplarına ve SMS'lerinize erişebilen bir hırsız, zaten çoğu hesabınızı ele geçirebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

5s olsun s5 olsun parmak izimi vermeye karşıyım ben o cihaza. Başka bir yöntem bulunmalı eğer üst düzey bir güvenlik lazımsa

@16 Nis 2014 20:22 adamlar seni senden daha iyi bilmek fişlemek için kırk takla atıyor işte ,güvenlik adı altında.hala üst düzey diyor. korneanı da tarasa beyninin kıvrımlarını da çizse neden yapmak isteyeceği belli işte.

Bence gram güvenli değil aksine çok tehlikeli , artık bedava uygulamalar hizmet karşılıgı olarak konum bilgilerinin yanısıra parmak izlerinide depolar.

Telefon sahibinin parmak izini onceden alacak da telefonu caktirmadan alip kilidi acacak? Valla ben unlu biri ya da bir CEO degilim. Kimse benim 3 5 fotografim icin de bunu yapmaz. Anca alirlsr direk format atip telefonu kullanirlar.

bu 2009'da aldığım PC'mde var 8.1 yüklü ve hala uygulaması düzgün çalışıyor. sitelere herhangi bir şey girmeden sadece parmağınızı okutarak giriş yapmanızı sağlıyor..

Herkes evinde microsoft yazılımları kullanır sesi çıkmaz, 5s yada s5 de ki parmak izini dert yapar. Adamlar seni 24 saat izliyor, tüm hayatın özel işlerin sevgilin ailen para durumun zevklerin herşey kabak gibi ortada zaten. Daha Neyin derdini yapıyorsunuz?

Sen de yorum yaz