Galaxy S7'leri bu kez Samsung parçaladı!

Galaxy S7 ve S7 Edge'i, bu kez doğrudan Samsung parçaladı. İşte ortaya çıkanlar...

  • Zeynel A. Öztürk
Bu kez Samsung parçaladı!

iFixit hızlı davranarak Samsung'un yeni amiral gemilerinin "tamir edilebilirlik" puanını belirlemişti. Samsung ise şimdi, kendi "parçalama" sürecini paylaştı.

Firma, telefonların bileşenlerini tek tek ayırmak yerine, parçaların bir analizini yaptı. iFixIt, Galaxy S7'nin içindeki sıvı soğutma borusunun, borudan ziyade "ince bir dala" benzediğini söylemişti. Samsung ise borunun buharı sıvıya dönüştürdüğünü, bu şekilde telefonu soğuttuğunu ileri sürdü. Bu özel soğutma sistemi, oyunlar gibi işlemciye yüklenen görevlerde borular ve ince bir termal yayıcı ile ısıyı dışarı atmayı amaçlıyor.

Bu arada Samsung, Galaxy serisi için kullandığı "Over the Horizon" müziğini yeniledi. Galaxy S7 ve S7 Edge sahiplerinin zil tonu veya alarm sesi olarak ayarlayabildiği müziği yukarıdaki videoda dinleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Adamlar niye yapilmisi parcalasin, ellerinde yapilmamisi var. Ne mantik bu sizinkisi....

@12 Mart 2016 19:54 muahahahhahahha. helali hoş olsun . ne güldürdün yahu. dibine kdar haklısın

@12 Mart 2016 19:54 Yine bilgisizlikten yapılmış bir yorum daha. Burada parçalama işlemi yapılmıştır. Neden peki? Bakın telefonumuzun içi böyle böyle demek istenilmiştir. Şimdi niye parçalamışlar anladın mı? Vurgu yapılmak istenen olayı kavramak zira bazıları için zor olabiliyor!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play