Galaxy S8, PC Benzeri İşlevsellik Sunabilir

Samsung'un yeni amiral gemisi, bu işlevi sunarak işlerinize de yardımcı olmak istiyor!

Galaxy S8, PC Benzeri İşlevsellik Sunabilir

Android'li telefon üreticileri, üst seviye cihazlarını rakiplerinkinden farklı kılmak için onlara ek işlevler ekleyebiliyorlar. Samsung'un bu seneki Galaxy S8 için böyle bir yol izleyeceği ve telefonu monitöre bağlayıp PC gibi kullanmanızı sağlayan bir işlev sunacağı söyleniyor.

Microsoft'un benzer bir işlevi olan Continuum, Windows'lu telefonunuzu bir dock yoluyla monitöre bağlamanıza ve onu gerçek bir PC gibi kullanmanıza izin veriyor. Samsung'un Samsung Desktop Experience ile sunacağı deneyim, elbette aynı olmayacak çünkü Galaxy S8, farklı bir platformda çalışıyor. Ancak özellikle Microsoft Office gibi verimlilik paketlerinin bu işlevden faydalanması, kullanıcılara fare ve klavyeyle kullanım olanağı sunması mümkün olabilir.

Bu işlevin Galaxy S8'e ulaşması halinde Samsung'un bir sonraki amiral gemisi, tam bir verimlilik merkezine dönüşebilir. Samsung işlevle ilgili herhangi bir açıklama yapmadığından, Galaxy S8'in tanıtılacağı Nisan'daki özel Samsung etkinliğini beklememiz gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Asus PadFone 'dan farkı ne acaba? Windows işletim sistemi mi çalıştıracak? Gerçi PadFone sayesinde telefon 10" tablete dönüşüyor, BT klavye ve mouse bağlanarak ta android tabanlı pc gibi kullanılabiliyordu. Yani Asus çoktan yapmış bu işi diyebiliriz :)

@03 Ocak 2017 16:31 Otg KABLOSU sayesinde herhangi bir Android telefonu zaten Android pc yapabiliyoruz.

Sanırım telefon bir nevi bir ekrana dönüşecek. Buna zaten Microsoft'tan aşînayız. Microsoft yaparsa yenilik, Samsung yaparsa devrim, Apple yaparsa yüzyılın en büyük keşfi olur. Microsoft'u Windows 10 ve WP politikasından dolayı sevmem ama, Arm işlemcilerde x86 uygulamaları da çalıştırabilirse Android'den ve iOS'tan ciddi miktarda müşteri çalacaktır.

Harika olur, pc almaktan kurtuluruz. Al 400 tlye monitor, tak telefonu. Tek cihaz her işi yapsın...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir