Gates'li ve Seinfeld'li MS reklamı: İzleyin!

Bill Gates ve komedyen Seinfeld'i buluşturan Windows reklamı hazır ve Türkiye'de ilk kez burada...

Gates'li ve Seinfeld'li MS reklamı: İzleyin!
Gates ve Seinfeld'i bir araya getiren reklam filmi yayınlandı.

22 Ağustos tarihli haberimizde, Microsoft'un Vista reklam kampanyasının üçüncü ayağı olarak özel bir reklam filmi hazırladığından ve bu filmde ünlü komedyen Jerry Seinfeld ve Bill Gates'in birlikte kamera karşısına geçeceğinden bahsetmiştik. Ve işte o reklam filmi, dün ilk kez televizyonlarda yayınlandı.

Reklam filminde, Seinfeld ve Gates'in yolu bir ayakkabı mağazasında kesişiyor. İkilinin sohbetinde Microsoft'tan ya da Windows'tan pek bahsedilmiyor. Bunun yerine ayakkabı sohbeti yapılıyor, bilgisayarlardan söz ediliyor. Tabi tüm bunların altında "bir yerlere" küçük göndermeler yattığını anlamak pek güç olmuyor. Reklamın sonunda da bilgisayarların bir gün yenilebilmesi konusu açılıyor.

Görüntülerin ardından ekrana şu kelimeler geliyor: "The Future, Delicious" (Gelecek, Leziz). Bu iki kelimenin ardından da Windows logosu beliriyor.

CHIP Online yorumu:
Doğruyu söylemek gerekirse, reklam filminin daha saldırgan olmasını bekliyorduk. Ama Microsoft bunun yerine "sakin" ve "derin anlamlar içeren" bir reklam filmini tercih etmiş. Filmin insanları ne kadar etkileyeceği bilinmez ama şunu kabul etmek gerekiyor: Bill Gates'in oyunculuk yeteneği hiç de fena değil...

Reklam savaşında birinci perde: İlk direniş reklamı

Reklam savaşında ikinci perde: Mojave planı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bill Gates para kazanmayı bırak da yazılımını düzelt!!!

vista ile ilgili birşey yok reklamda.Daha çok sempati kazanma üzerine bir reklam olmuş.Ve bence zekice düşünülmüş.Apple'in sürekli Microsoft odaklı reklamlar yaptığı düşünülürse Microsoft doğru yoldan gidiyor.Kendi reklamında başka firmanın reklamını yapmanın gereği yok

"Bill Gates para kazanmayı bırak da yazılımını düzelt!!!"

Demiş arkadaşın biri.

Yattığı yerden hiçbirşey üretmeyip sadece tüketmeye alışmış bir asalak modeli olsa gerek bu da... Sanki Bill Gates babasının uşağı...

Ne cins insanlar var ya!...

05 Eylül 2008 Cuma, 10:05 Katiliyorum sana ...

basit reklam. bill gates e apple satmaya uğraşıyorlar tam satacakken, seinfield ona vitsayı tarif ediyor, iki sistemin alakası yok vista 10 çeker diyor,bill gates hatasını anlıyor ve vista alıyor.

yorumum ms herzaman fiyatlarda daha makul davranmıştır, apple mac olsun apple pc olsun, iphone 3g dahil milleti çok açık seçik kazık atacağını bi söylemediği kalmıştır, hiçbir özelliği olmayan iphone 1700 ytl son kullanıcıya ulaşmaktadır.mac fiyatları zaten uçuyor , işletim sistemleri fiyatlar ms nin 3 katı, iphone un 400 şarzjdan sonra pil değişimi için apple gitmesi gerekiyor , apple hedef kitlesini iyi sömürür.

bill kilo almıs yahu :D

"Bill Gates para kazanmayı bırak da yazılımını düzelt!!!"
--
İyide yazılım Zaten düzgün.Sen yazılımı düzgün kullanımıyorsan biz Ne YAPALIM!!

seinfeld bu hallere düşecek adammıydı ya :P kel kalmış neredeyse.bill gates de iyiymiş birlikte film yapsınlar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play