Bill Gates ve Steve Jobs hakkında...

Bu haberi okuduğunuzda, Bill Gates ve Steve Jobs hakkındaki tüm düşünceleriniz tepetaklak olabilir!

Paralar sonunda suyunu çekecek...

Paralar sonunda suyunu çekecek...

Gates'in çok nadir insansal olaylardan bahsettiği biliniyor. Bir matematikçi olarak, numaraları duygulara tercih ediyor çünkü. Fakirlik ve çaresizlik içindeki milyonlarca insana odaklanıyor. Ölümün bu kadar yakın olduğunu görmesi, hayatı ve serveti üzerindeki amaçlarını da değiştirmiş. Ziyaret ettiği bir okulda, çocuğun sorduğu "amacınız ne?" sorusuna "56 yaşındayım. Umarım, [gereksiz] ölümlerin sıfırlandığını görmek için bir 25 - 30 sene daha yaşarım" cevabını vermiş.

"Bunun mirasla alakası yok. Bunun olduğunu görmek isterim. Benim işim bu" diyor Bill Gates. 3 çocuğu var ve hiçbirisinin bir miras beklentisi olmadığını söylüyor: "Bizim vakfımız, Melinda ve benim hayatımdan daha fazla yaşamayacak. 20 sene sonra biriktirdiğimiz tüm kaynaklar bitecek. Bir aile şirketimiz yok ve benim çocuklarım da kendi kariyerlerini yapacaklar" diyor.

Bill Gates "Ben kişisel bilgisayarlara inandım ve hayatımı ona adadım. Eğer bir hayaliniz varsa ve hayaliniz gerçek olursa, gerçekten çok hoş oluyor" diyor. Şimdi arzusu büyüdükçe hedefleri de büyüyor, hastalıkları ve açlığı bitirmeye çalışıyor. Zengin dünyanın yaşamını değiştiren adam aynı şekilde fakir dünyanın da ölümünü değiştirmeye kararlı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Çok dramatik olmuş bu haber... :(

güzel bir makale olmuş..

Bill, büyük adamsın. Bizim ülkemizdeki sonradan görme magandaları gördükçe asilliğin para ile ilgisinin olmadığını anladım.

en alçak gönüllü olan Steve Wozniak

ADAMSIN BİLL GATES

hindistan felci durdurmak isteseydi kendileri de yapabilirdi ama bunun yerine silaha bombaya para harcıyorlar tıpkı türkiye gibi onlarında geleceğini pek parlak görmüyorum

Ben şahsen her ikisine de saygı duyuyorum. ikisininde yeri ayrı teknolojide.

Bill amca :D

tabi ki büyük üstad Steve Jobs... ilkler her daim sonsuza dek yaşar....

Bill adamımsın reis. Steve Jobs da adamım.

Mac satışları yerde gezerken, microsoft tekel davaları yüzünden apple batmasın diye sürekli para yardımı yapıp dururdu. Bill Gates dünyanın en zengini ünvanı aldığı zamanlarda, Bir gün öleceksin, bu kadar para niye? diye eleştirip, hayır işlerini tavsiye edip, bill gates , paragöz durumuna düşürüyordu Steve Jobs. Ama Allah'ın sopası yok. İkisi de istediklerinin, söylediklerinin tam tersine düştüler. Jobs, ipod, iphone, ipad derken microsoftu solladı ama dediğinin aksine ölüm bill gates den önce jobs a geldi. Ve tabiki parayı bulsada dediğinin tersine bulduğunu hayır işlerine harcamadı. ayrıca apple nire, hayır işleri nire !! Sonrasında ise Açık Kaynak dünyasına kanser gözüyle bakan, açık kaynakla mücadele için korsanın desteklenmesi gerektiğini söyleyen Bill gates microsoftu, malı mülkü bırakıp hayır işlerine girişti. Utanması olmasa açık kaynağı bile destekleyecek ama dediğim gibi. neydim değil, ne olacağım demeli. Büyük lokma ye, büyük konuşma. İnşallah bizler onların düştüğü duruma düşmeyiz...

Güzel bir derleme olmuş. Yapanın eline sağlık. Bilge Baykuş / Wise Owl

Bu adamların nesini seviyorsunuz yahu? İkisi de milyarlarca dolarlık tekellerin başındaki kişiler olarak açık kaynağın ve bilgi paylaşımının düşmanıdırlar. Jobs'tan kurtulduk sıra Gates'de hayırlısıyla. O kadar para Richard Stallman'da olsa dünyayı kurtarırdı!

Linus Torvalds, Allah seni başımızdan eksik etmesin

Bill Gates Gerçekten hayır işleri konusunda Müslüman afrikalılara yardımı büyüktür.Eşiyle Kurmuş Oldukları Vakıf Çok İyiİşler Çıkarıyor.Kazandığı Pararnın Hakkını Vermeye Çalışan Birisi Var Karşımızda.Bill Gates Kötüleyenler Bile Yazdıkları Bilgisayar Bir Microsoft Windowsun versiyonu %99

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir