Gates'e göre Apple verileri FBI'a vermeli!

Bill Gates, Apple'ın iPhone kilidi hakkındaki sert tutumunu görünüşe göre pek desteklemiyor!

Gates'e göre Apple verileri FBI'a vermeli!

Bill Gates, Apple'ın geçen seneki San Bernardino terörist saldırısında teröristlerden biri tarafından kullanılan iPhone'la ilgili bilgileri FBI'a sağlaması gerektiğini söyledi.

Microsoft'un efsane ismi Gates, "bu duruma özgü olarak" Apple'ın FBI'a yardımcı olması gerektiğini düşünüyor. Apple CEO'su Tim Cook, ABD yönetiminin telefona erişmesi için bir yazılım oluşturmanın müşterilerinin güvenliğini tehdit altına alacağını, dolayısıyla bunun çok tehlikeli olacağını söylemiş ve bu tür görüşlere karşı çıkmıştı.

Şu sıralar Microsoft'tan ziyade hayır işlerine yönelik vakfıyla zaman geçiren Gates ise bu duruma has olarak Apple'ın bilgi talep eden ABD yönetimine yardım etmesi gerektiğine inanıyor. Gates, istenenin "genel bir şey olmadığını, bu olaya yönelik bir yardım istendiğini" vurguluyor.

Bununla birlikte Gates, devletlerin veriye erişimini yönetecek bir sürecin bulunması gerektiğini düşünüyor. Gates bu tartışmalar sonunda insanlara "devletin hiçbir veriye erişmemesi daha iyidir" dedirtecek bir sonucun çıkmamasını umuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Başta Apple'ın pr çalışması gibi gözüküyordu ama adamlar en azından verilerinizi göz göre göre veriyoruz diyecek kadar yüzsüz değil hemen Windows'u silip Mac kuruyorum teşekkürler Bill...

@23 Şubat 2016 21:51 şu an yönetimde Bill Gates mi var acaba? neye göre aldın bu kararı? :D

@23 Şubat 2016 21:51 korsancı seni, sen sus yorum yapma!

Ey Apple Mac'ine çok güvenme , Emperyalist düşünceye ya destek verirsin el altından yada tüm hisselerini bill amcaya bırakırsın. bu sisteme uymak zorundasın.

Apple'ın müşterilerine ne kadar değer verdiği ortaya çıktı ve devlet tarafından iç işlerine karışılamadığı da. Tabi nede olsa devletleri Bill gibiler yönetiyor...

Demek ki Windows işletim sistemli telefonlar ABD'nin gizli servisleri tarafından izleniyor. Android de öyle.

Bill Gates kendini bitirdi. Bekleyin şimdi microsoft satışlarını izleyin.

Acaba apple da sifreyi kiramadigi icin vermiyor olabilir mi? bak simdi icime bi suphe dustu :D

@24 Şubat 2016 13:56 güldürdün p..

@24 Şubat 2016 13:56 kendisinin şifreyi kıramaması iyi bir şey..

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir