Geleceğin bilgisayarı önümüzdeki yıl çıkıyor!

Bu PC bildiğiniz PC'lere benzemiyor: Hem çok hafif, hem de başınızın üzerinde taşımanız gerekiyor...

  • Ümit Öncel
Geleceğin bilgisayarı önümüzdeki yıl çıkıyor!
İşte bu son derece ilginç bilgisayar 2010 yılında satışa sunulacak...

Filmlerde gördüklerimiz bir bir gerçek oluyor. Bunun son örneği ise Kopin adlı firmanın tanıttığı yeni nesil bir bilgisayarı. Kopin'in ilk olarak geçtiğimiz yıl Golden-i adını verdiği bu çok özel bilgisayar ünitesini hazırlamakta olduğunu duyurmuştu. Kopin'in başkanı John Fan'in son yaptığı açıklama ise daha da merak uyandırıcı çünkü Fan, önümüzdeki yıl bu cihazın satışa sunulacağını bildirdi.

Golden-i, sadece görünüşü açısından değil, adı nedeniyle de bizlere James Bond'u çağrıştırıyor. Üzerinde kendi işletim sistemi ve Windows Embedded CE 6.0 işletim sistemi bulunan bu cihazın 720x480 piksellik çözünülürlüğe sahip ekranı 30 fps video gösterme kapasitesine sahip. Cihazın Wi-Fi yeteneğine sahip olması sayesinde kolaylıkla internet bağlantısına kavuşabilmesinin yanı sıra microSD kart desteği ile veri depolama sorununu da çözmeyi planlıyor.

Kopin'in açıklamasına göre "normal kullanım ile" 8 saat dayanacak şarjı bulunan cihazın ağırlı ise sadece 85 gram, yani neredeyse ağırca bir gözlük kadar...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

askeri alanda kullanılabilir

gerekli haller dışında pc başından uzak durun diyor uzmanlar, bunlar pc yi başımıza monte etmeye kalkıyor... Radyasyon direk beyne işleyecek, bence bunu sadece üreten kullansın.

Askeri amaçlı kullanılırsa faydalı olur ama günlük hayatta ben şahsen kullanmam. Zaten her tarafımız teknoloji. Kullandığımız cihazların çoğunun ne kadar zararlı olduğunu bilmiyoruz. 11.12'de yorum yapan arkadaşımız haklı.

haberde anlatılan ürün resimdekiyse bir aynlışlık var resimde motorola amblemi var.

Editörün notu:
Resim tasarım prototipi ve haberde anlatılan ürüne ait, markayı dert etmeyin.

Basımın üstünde yeri var...

Radyasyon yüzünden DNAmız bozuluyor gerçi bana göre buda evrimin parçası ama tersine evrime neden olabilir

evinde televizyon kullan, bilgisayar kullan 7/24 telefon yanıbaşında olsun. ondan sonra "radyasyon kötüdür, keşke olmasa!" diye duyarlı numarası yap. İstemeyen dağda yaşasın kardeşim tutan yok,bu cihazı zorla da kafamıza geçirecek halleri yok. Atıp tutmanın da lüzumu yok!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play