Geniş bant internet Asya'dan yükseliyor...

İnternet bağlantıları tüm dünya çapında hızlanıyor. Ama en ciddi adımları Asya ülkeleri atıyor

Geniş bant internet Asya'dan yükseliyor...
Asya internet bağlantısı hızını arttırıyor.

Asya kıtası interneti seviyor, hızlı interneti daha çok seviyor. Kullanıcı sayılarının her geçen gün artmasının yanı sıra Asya ülkeleri alt yapıya da büyük önem veriyor ve kriz döneminde bile bağlantı hızlarını arttıracak yatırımları yapmaktan kaçınmıyorlar.

Point Topic tarafından hazırlanan bir rapora göre 2009'un ilk çeyreğinde dünya çapında 16,6 milyon yeni internet hattı çekildi. Bu yatırımın %45'i ise tek başına Asya kıtasında gerçekleşti. Bu rakamlarda dünya çapında 429,9 milyon geniş bant hattı bulunuyor. En fazla hatta sahip olan ülke ise 88 milyon hat ile Çin. Geniş bant alt yapısını en hızlı arttıran iki ülke ise Filipinler (%68,47 artış) ve Vietnam (%60,94 artış).

IPTV kullanımında en büyük artış yine Asya ülkelerinde oldu. Özellikle Güney ve Doğu Asya ülkelerinin büyük ilgi gösterdiği IPTV 2009'un ilk çeyreğinde %10,28 arttı.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

türkiye her sey bakımından cok geride ilerliyor

el alem teknolojisini ilerletmenin yollarını arar,
ttnet te bu milleti nasıl daha fazla soyacağını yollarını arar :@

bu konuyu soyle ozetleyebılırz,gecenlerde youtube den bır vıdeo ızlıyordum,alttakı yorumlara baktıgımda,yorumlarda bırısı demıskı cok yavaş doluyo bu vıdeo demıs,altında da bır japon demıskı youtube dolan bırsey mı?huheheuhehue

Türkiye kendini bu konuda da avrupadan saydığı için bir gelişme yaşanmadı herhalde.

hep avrupa ülkesiyiz diye övünürüz ama bir asya ülkesi bile olamıyoruz.
biz bu alt yapı geliştirilmesindede sonuncuyuzdur!

bizde de olur şu tttnet'i başımızdan atarsak bundaki en büyük suç hükümetin türk telekomu özelleştirdi .

biz de uyuyalım ne güzel.

bizimkilerde yaparlar kismetse insallah,kriz teget gecerse,balik kavaga cikarsa :)Tarikatlarim, cemaatlarim izin verirde ülke rejimiyle ugrasmak yerine teknolojiyle ugrasirlarsa bizimkilerde butür yatirimlari yaparlar insallah.

türkiye nerde ttnet bas bas bağırıyor en iyi altyapı bizde yıllık şukadar milyon dolar yatırıyoruzdiye palavramı sıkıyorlar bizim hatlar hala kopuyor bırakın yüksek hızı.

Bizde ülkenin yarısından çoğu asya tarafında ama hız gene 1mbit :)

Biz hala Avrupa Avrupa diye uğraşalım. Asya hergeçen gün daha da gelişiyo. Bir şekilde bu potansiyelden yararlanmak lazım.

türkiyedekiler gene ise alt yapıya hiç önem verdikleri yok bir gün o alt yapı çökecek ama ne zaman biz daha sanki yolun başındayız gibi hissi veriyorlar

15:02:53
bizimkilerde yaparlar kismetse insallah,kriz teget gecerse,balik kavaga cikarsa :)Tarikatlarim, cemaatlarim izin verirde ülke rejimiyle ugrasmak yerine teknolojiyle ugrasirlarsa bizimkilerde butür yatirimlari yaparlar insallah.
+++

Bizim tek sorunumuz var PAHALI ve YAVAŞ internet. !

hiç bi yerinde yer almıyor. altında geberip gidiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir