Gmail'e yeni bir özellik daha!

Nete bağlı değilken e-posta yazmak Gmail ile zaten mümkündü; ama Google artık fazlasını sunuyor...

  • Ümit Öncel
Gmail'de artık offline eklenti özelliği de var
Gmail ile artık internete bağlı değilken hazırladığınız e-postalarda eklenti desteği de var

Google'ın popüler ücretsiz e-posta hizmetine yeni bir özellik daha eklendi. Google'dan yapılan açıklamaya göre, kullanıcıların en sık istedikleri özelliklerden biri, internet bağlı olmadan Gmail ile e-posta düzenleyen kullanıcıların, bu e-postalara eklenti ilave edebilme imkanıydı. Ve Gmail'de artık bu mümkün.

Google tarafından geliştirilen bu özellik artık tüm Gmail kullanıcılarına sunulmuş durumda. Tabi ki bunu kullanabilmek için önce Gmail Labs'den internet bağlantısı olmadan da gelen kutunuza erişebilmenize olanak sağlayacak özellikleri etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu etkinleştirmeyi ilk defa yaparken, Gmail hesabınızın ne kadar dolu olduğuna bağlı olarak bir süre beklemeniz gerekebilir. Çünkü Google sunucularındaki tüm yazışmalarınız önce bilgisayarınıza indiriliyor.

Bu işlemi bir kez yaptıktan sonra ise internet bağlı olmadığınızda da e-posta hazırlayabilir, bu e-postaya eklentiler ilave edebilir ve bilgisayarınız nete bağlandığı anda otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

zoho mail bence daha iyi

Gmail şuan en hızlı, sade ve gelişen Labs özellikleri ile kullanıcılarına en iyi imkanları sunan e-posta servisidir. Bu konuda tartışmaya gerek bile yok.

3 gündür evde internetim kesik ama 3 gündür gmailime gelen mailleri okuyabiliyorum bu nasıl iştir anlamadım yeni gelen mailleri bile okuyup cevaplayabiliyorum acaba google ttnet ile anlaşma mı yaptı hangi ağ geçidi olursa olsun gmaile erişim mi verildi çünkü diğer internet sayfası, live gibi hizmetler direk ttnetin sayfasına yönlendiriliyor :)

outlook kullan böle şeylere kafa yorma :))

windows live mail ile daha önceden bunu yapmıştı :(

Sen de yorum yaz