Google'a dost kazığı...

Google'ın güvendiği dağlara kar yağdı: İnternet devini yüzüstü bırakan dev şirket hangisi?

  • Ümit Öncel
Google'a dost kazığı...
iPhone'da Google Voice yok

Google'ın ünlü Google Voice uygulaması şimdiye kadar Android işletim sistemine sahip cep telefonları ve BlackBerry için geliştirilmişti. Google aynı uygulamayı, popüler cep telefonu iPhone için de geliştirdi fakat burada bir engelle karşılaştı. Apple, Google Voice'un iPhone için satılmasına izin vermedi.

Aslında Google ve Apple'ın bazı konularda iş birliği yaptıkları ve Microsoft ve Intel arasındaki iş birliğine benzer bir yakınlığa sahip oldukları biliniyor. Bu yüzden Apple'ın Google uygulamasını veto etmesi oldukça ilginç. Fakat bunun ardında Apple'ın AT&T GSM operatörü ile özel anlaşması yatıyor. Google Voice ile ucuz telefon görüşmesi imkanı AT&T için karlı olmayacağından dolayı Apple bu uygulamayı veto etmek zorunda kaldı.

Fakat Apple'ın engelleri Google Voice ile sınırlı kalmadı. Yine Google'a ait olan Latitude for iPhone da veto edildi. Google ise bu son engellemeden sonra rahatsızlığını yüksek sesle dile getirmeye başladı ve Apple'ı yeniliklere kapalı olmakla suçladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

voip frig ve benzeri programlar sipserver gibi olgular sayesinde konuşma zaten bedava şimdi sadece pstn to turunk di ye bi işlem var yani sabit numaraya voip yönlendirme bi ona para veriliyor oda artık ucuz dışardan betamax servisler var kimisinde türkiye araması bedava telefonla çok işiolanlar zaten biliyor bu teknolojileri

Apple; AT&T'nin dostluğu için Google'ı geri çeviriyor. Apple pişman olacaktır. Google gibi dost bulunmaz.

Skype, Google Voice, MSN vb. görüntülü, ucuz konuşma programları PC'de olduğu gibi cep telefonlarında da iyice yaygınlaşırsa GSM operatörlerinin sonu gelir sanırım. Şimdilik engelliyorlar ama bir yere kadar. Operatörler, Nokia'nın da Skype'i N97'de sunmasını engellemişti ama artık son demlerindeler bence.

Bu gidişle Google Bitecek gibi. Microsoft Her Geçen Gün bing.com u Geliştiriyor.

Bu gidişle Google Bitecek gibi. Microsoft Her Geçen Gün bing.com u Geliştiriyor.
-------------------------------------------------------------------------------
size söyleyimde sonra şok olmayın bing in sonu live search ün aynısı olacak.

gogolenin sonu geldi sanırım. iyi oldu. çok havalanmışlardı. bing.com çok iyileşiyor...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play