Google Assistant'ın Desteklediği Telefonlar Artıyor

Google'ın kendi telefonlarına özel Google Assistant, beklendiği gibi diğer Android'li telefonlara dağıtılmaya başlandı!

Google Assistant'ın Desteklediği Telefonlar Artıyor

Pixel sahiplerini Google Assistant'a sahip oldukları için kıskanıyor musunuz? Merak etmeyin, Google'ın dijital asistanı bugünden itibaren bir çok farklı telefon modelini desteklemeye başlayacak.

Geçen hafta yapılan açıklamanın ardından, Google Assistant'ın Android Marshmallow ve Android Nougat ile çalışan cihazlara geleceği resmi olarak açıklandı.

Android 6.0'dan 7.0'a kadar tüm cihazlar internet üzerinden gelecek olan güncellemeyle Assistant'a erişebilecek.Tek yapmanız gereken Home tuşuna basıp beklemek, ardından Google Assistant hizmete hazır hale gelecek.

Daha önce açıklandığı gibi, Assistant ilk olarak ABD'de İngilizce olarak hizmete başlayacak, ardından Avustralya, Kanada ve İngiltere'ye geçecek. Almanca da bu ilk dalgada aradan çıkacak. Google, bu yıl içerisinde düzenli olarak yeni dilleri Assistant'a ekleyeceğini açıkladı.

It's here. Meet your Google Assistant.It's here. Meet your Google Assistant.
Meet your #GoogleAssistant. Your own personal, helpful Google right on your phone. Rolling out to Android 7.0 Nougat and Android 6.0 Marshmallow devices with Google Play Services.

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Türkçe mobil asistan olarak CEYD-A var. 1.8 milyon kullanıcısı ve 100 bine yakın aktif kullanıcısı bulunmakta Google Play Market üzerinde 5 üzerinden ortalama 4.5 oy alan nadir uygulamalardan biri ancak ne yazık ki medyamızda haber olarak değer bulmuyor. Yakında Android TV lerde de boy gösterecek. Umarım medyamızın dikkatini çeker.

@03 Mart 2017 15:42 Enfes bir uygulama, özellikleri ve sanal duygusu bir harika. Muhakkak denenmeli.

CEYD-A 1 numara. Android telefonlarda alternatifi yok.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir