Google bedava müzik mi sunacak?

Google'ın yapamadığı bir bu kalmıştı: İnternet devinden bedava müzik dinlemeye ne dersiniz?

  • Ali Güngör
Google ücretsize müzik mi sunacak?
Korsan MP3 devri Google ile sona mı eriyor?

Google zaten YouTube'a sahip ve internet üzerinde video işinde oldukça büyük bir yere sahip. Şimdi kendi müzik hizmetini de çıkartarak Spotify ve iTunes gibi müzik hizmetleriyle rekabete hazırlanıyor.

Google'ın bu yeni müzik hizmetinin çıkışının çok yakında olacağı konuşulanlar arasında. Google Audio isimli hizmetin, Çin'de kullanıma girdiği rapor ediliyor. Bununla birlikte detaylar ve Google tarafından hizmetin başladığına dair resmi bir açıklama henüz mevcut değil.

Google'da arama yapan kullanıcılar şarkı, sanatçı veya albüm ismi yazarak aradıklarını bulabilecek ve beklenen o ki bulunan parçaları ücretsiz olarak indirebilecek. Bu hizmetin şimdilik sadece Amerika'da uygulanmaya başlaması da mümkün, zira henüz İngiltere gibi batılı ülkelerde bile bir açıklama yapılmadı.

Bedava müzik hizmetinin masrafının ise Google reklamları tarafından karşılanması bekleniyor. Google'ın Google Audio için planları kesin olarak açıklandığında, müzik hizmetinin bolca reklamla kesildiği Spotify gibi hizmetler oldukça sert bir rekabetle karşılaşacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

:D:D:D:D:D:D:D:D google ahahahaha puhahahah :D

kıyıda kenarda videonun altında gösterilecek reklamın bence bi sakıncası yok sonuçta bedava bir hizmet var ortada bu hizmetten herkez faydalansın reklam verende memnun olacak müzik dinleyende müzik indirende kazan kazan durumu var ortada kutluyorum google bu konuda mail olsun eart olsun süper şeyler yapıyor

walla çok iyi olur da inşallah ttnetmüzik deki gibi sınırlı olmaz

Mynet kavun zaten bu servisi sunuyor üstelik inanılmaz hızlı beklemek yok

google rocks!

hayranım senin taşına toprağına googgleee

Güzel bir sisteme benziyor. Türkiye'ye ne zaman gelir orası mechul

Çok iyi oldu bir konuda daha ttnetin göz boyama ve soygunundan kurtulacaz...

Google, böylece korsan müzik piyasasının karını cebine indirecek.

Para kazanmak istiyorsanız, korsanların her alandaki karına göz dikin.Onlar gibi düşünün ama legal olun.Herkes kazansın.

Dunyanin yapamadi veya zenginlerin yapamadi ni google yapacak. Gurur duydum google kulandima. Bu isin madalionun diyer tarafi var orjinal korsanlar cd lere yazar satar ozaman daha buyuk korsanlik olmazmi?

Kotası olanlara yazık...

Gsm operatorler yasadi sarkilari satacak para kazanacak + kulanicilar da soyulacak 5 euro 32 kontor 5 leva oyle bedavadan zengin olacaklar + internet parasi da var sarki inince.;-) gprs 3g internet daha ne deyem?

Sen de yorum yaz