Google, bir şirketi daha satın aldı!

İnternet devi Google, satın aldığı şirketlerin listesine bir yenisini daha ekledi!

  • Onur Seven
Google, Fly Labs isimli şirketi satın aldı

Mobil video düzenleme uygulamaları geliştirien Fly Labs isimli şirket artık Google'ın bir parçası oldu. Şirket, video düzenleme uygulamalarının son 18 ay içinde 150'den fazla ülkede 3 milyondan fazla kez indirildiğini ve 20 milyonu aşkın videonun kendi uygulamalarıyla oluşturulduğunu iddia ediyor.

Fly Labs, bu satın almayla bilikte Mountain View'da yer alan Google Fotoğraflar (Google Photos) ekibine dahil olacak. Google geçtiğimiz ay Google Fotoğraflar'ın 100 milyon aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştığını duyurmuştu.

Arama devi, bu satın alma hamlesinin maliyetiyle ilgili henüz yorum yapmazken, Fly Labs uygulamalarının önümüzdeki üç ay boyunca ücretsiz olarak indirilebileceği açıklandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Dikkat ediyorum büyük şirketler büyüme eğilimine giren ne kadar şirket varsa parayı basıp alıyorlar. Amaç oradan çok da öyle kar gütmek değil, potansiyel rakip olma olasılığını ortadan kaldırmak. Örnek Facebook , Whatshapp ı 16 milyar $ a satın aldı halbu ki bu adam zamanında facebook ta işçiydi. Teknoji firmaları biliyorlar insanların hoşuna gidecek olan bir teknolojinin kendileri dışında yapılması büyük tehlike. Kendilerince

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play