Google CEO'sundan şaşırtan açıklama!

Google'ın eski patronu Eric Schmidt bu kez öyle bir şey söyledi ki adeta kendi şirketiyle ters düştü

  • Gökay Özbudak
"Güvenlik istiyorsanız O'nu alın!"

All Thing Digital D9 konferansında konuşan Google CEO'su Eric Schmidt, yaptığı açıklamalarla kendi çalışanlarını bile şaşkınlıkta bıraktı. Konferansta uzun bir röportaj veren Schmidt'in konuşacağı konu Chrome OS'nin ne kadar güvenli bir işletim sistemi olduğuydu. Ancak Schmidt hiç beklenmedik açıklamalarda bulundu.

En iyi güvenliği isteyen masaüstü kullanıcılarının Mac ve yanında Google Chrome tarayıcı kullanmaları gerektiğini söyleyen Schmidt, ayrıca Google'ın hizmetleri için de yeni bir güvenlik hizmeti oluşturulması gerektiğini dile getirdi. Schmidt'in tavsiyesi iki aşamalı bir güvenlik hizmetine dayanıyor, internet bankacılığından alışık olabileceğiniz bir sisteme sahip olan güvenlik durumu, kullanıcı başka bir bilgisayardan Google hizmetine girdiğinde cep telefonuna gönderilen bir şifreyi de girmesi gerekiyor.

Chrome OS bu ay içerisinde yalnızca iki netbook modeliyle piyasaya çıkacak ancak Temmuz ayında da ilk masaüstü modeline sahip Chrome OS de kullanıcıyla buluşacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Her yerinde linux kullanan, kitlesinin büyük bir çoğunluğunun linux'çu python programcıları olduğu; arama moturunun, çoğu yardım sayfasının açıkça python'la yazıldığının göründüğü bir şirketin başkanı olduğunu düşünürsek, "en iyi güvenlik" için "MAC" demesi sizce de ilginç değil midir?
E, o zaman Android yerine iOS, Chrome OS yerine Mac OS X kullanalım.

Hatta Google o kadar gerizekalı bir şirket ki kendi başkanı Mac kullanın derken sunucularında yığınca bilgi varken "en güvenli işletim sistemi olan Mac'i(!) kullanmaması enayiliğin önde gidenliği değil midir?

Nasıl bir pazar politikasıdır bu!
İsyan ediyorum...
Birilerinden para almış...

Hadi ordan :D

mac os x in linux ten tek farkı belli donanım bileşenlerine yönelik olması yoksa temel olarak bir farkları yok zaten nette az araştırmak yeterli sayın 19.23 kardeşim :D

bence ceo'luk görevinden alınmasının hıncını çıkartıyor.

mac os x in linux ten tek farkı belli donanım bileşenlerine yönelik olması yoksa temel olarak bir farkları yok zaten nette az araştırmak yeterli sayın 19.23 kardeşim :D
----------------------
Unix unutdunuz galba.

Tüketici şikayetleri için açılan girengirdi.com sitesine anlatsın derdini, anlattığı şeyler bizi aşıyor, en tepede ol hem ağlayıp sızlayıp dur, indirirler yarın seni oradan zaten... Duramazsın...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost