Google Chrome 3: Beta'yı indirin, deneyin...

Yeni nesil Google Chrome'u denemek isteyenler buraya: Chrome 3'ün resmi betası hazır!

Google Chrome 3: Beta'yı indirin, deneyin...
Google Chrome 3: Beta sürüm hazır.

Google bir süredir Chrome web tarayıcısının yeni sürümü üzerinde çalışıyor, bir yandan da stabil olmayan test sürümleri de temin edilebiliyor. Artık tarayıcı resmi olarak beta sürecine geçti ve böylece final sürüme doğru yaklaşıyor.

Chrome 2 ve Chrome 3 sürümleri arasındaki farklar, yeni özelliklerden çok mevcut yapının geliştirilmesi şeklinde ortaya çıkıyor: Örneğin JavaScript motoru V8 belirgin derecede iyileştirildi, HTML-5 video etiketleri entegre edilebiliyor ve adres satırının fonksiyonları da yeniden elden geçirildi.

Dikkat: Her ne kadar Chrome 3'ün beta sürümü resmi olarak Google tarafından dağıtılıyor olsa da önceden olduğu gibi tamamlanmamış bir ürün söz konusu. Bu sebeple tarayıcı sadece test ortamlarında kullanılmalı.

Download: Chrome 3 Beta (Türkçe)

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bu ne ya bir kaç ayda 3. sürüme geçtiler. 1.x , 2.x gibi sürümler çıkarsalardı daha iyi olurdu. Tabi böyle yaparak geçmişi uzun izlenimi yaratacaklar :D

İndirip kurdum ve gayet iyi çalışıyor.ayrıca çok hızlanmış.firefox bile eline su dökemez.http://www.chip.com.tr/images/as/gonder-btn.gif

görsel efektlere yer vermiş google daha dinamik bir görüntü oluşturmuşlar chrome üzerinde

Chrome Google'ın nadir devamlı beta olmayan ürünlerinden ama chrome'da da tam sürüm çıktıktan sonra yeni bir sürüm beta haliyle geliyor ya alışkanlıklar kolay kolay terk edilmiyor ya da üreticiler tarayıcıların devamlı olarak beta sürümleri olmasını seviyorlar zira belli başlı tarayıcıların hepsinin (ie hariç) devamlı beta (hatta alpha filan) sürümleri var.

chorome os bunda çalışcak bunda. html 5 ile css'e bile gerek kalmıyacak. google mühendisleri web alanında piyasadan 1 nesil ileride

hoz olarak daha iyisi yok. bide opera var tabi oda cok hızlı

2-Chrome 2-beta sürecinden beri varsayılan tarayıcım.Gerçekten güzel bir tarayıcı.İnternette gezinmekse amaç hızı nedeniyle en iyisi.Tabi ki eksikleri var. Her tarayıcının artı ve eksi yönleri oluyor.İnternet sadece sayfa gösteriminden ibaret değil elbette, ama benim gibi biri için hız tek başına yeterli.Rss lerimi masaüstünden gadgetlarda takip ediyorum.Öyle aman şuda olsaydı dedğim bir eklenti falanda olmadı daha.
Yıllarca Firefox kullandım ama her sürümünde daha ağır bir program oluyor sanki. Windows 7 üzerinde açılışı kağnı gibi.Chrome,bütünleşik gelen ie den de daha hızlı açılıyor :)

Eklentileri desteklesinler artık ya. Pek eklenti kullanmam ama Internet Download Manager'ın eklentisi şart benim için. Artık eklenti desteği koysalar güzel olur.

hız ve güvenlik = opera

en iyisi FİREFOX yada OPERA...

ben kullanıyorum, süper

now opera şizofren opera (böle bişelerdi) şarkısından esinlenerek operayı kurdum harikaa

ben chrome 3 betayı kurdum ve denedim vede hiç beğenmedim her bakımdan chrome 2`den baya yavaş (download hızı 3`te bire düşmüş) ve chroem`un açılış sayfasında bize sunduğu sık sık kullandığımız sayfa sayısını 8`e düşürmüş umarım bu rezalet performansını düzeltir!

chrome eklenti destekliyor arkadaşlar. download managerların np....dll dosyasını C:\Users\...kullanıcı adınız...\AppData\Local\Google\Chrome\Application\Plugins klasörüne kopyalayın. çalıştığını göreceksiniz. free download manager önerilir.

Mükemmel bir yazılım yaptı google. Şu an tarayıcı pazarında düşük olsada bazı şeyleri unutmamak lazım. Örneğin sadece 3. versiyon olduğu gerçeğini. Fİrefox yıllarca kullandım. Firefox bu zamana kadar 100lerce kez update gördü. Ama şu an Chrome bu haliyle diğer tarayıcılarımdan çok daha hızlı. Salakmıyım boşu boşuna ekranımın yerini çalıyım :D Bu halimle mutluyum kardeşim :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir