Google Chrome için müthiş bir iddia!

PC'den sonra TV'lere de giren Chrome sınır tanımıyor: İşte Chrome hakkında ortaya atılan son iddia!

  • Melik Arslan
Chrome, PS3'e de geliyor (?)
Sony, Google ile olan ortaklığını PS3'e de taşıyacak.

İnternet tarayıcılarının arasındaki rekabet, gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Firefox 4'ün Mozilla tarafından sunulması, Microsoft'un IE9'u sunması, son zamanlarda yaşadığımız gelişmelerden...

Tarayıcılar arasında önemli bir yeri bulunan Chrome ise, eğer son söylentiler doğruysa, PS3 platformuna da gelebilir.

Son günlerde çıkan söylentiye göre Google ile birlikte çalıştığı söylenen Sony'nin, PS3'te zaten kendine özgü bir web tarayıcısı bulunmakta. Fakat bu tarayıcının sorunları olduğu bilinen bir gerçek...

PC'lerde ve hatta Google TV'nin kullanılabilir olduğu TV setlerinde kendini kanıtlamış bir tarayıcı olan Chrome'un, özellikle Google TV deneyiminden sonra PS3'teki tarayıcı ihtiyacını da rahatlıkla karşılayabileceği düşünülüyor.

İşte bu iddiaya neden olan ufak detay...

Neogaf tarafından ortaya atılan bu iddiayı site, bir PS3 kullanıcısının PS3'e yeni gelen webkit güncellemesinde "ChromeClientPOSIX" isimli bir dosya bulduğunu söyleyerek savunuyor. Güncelleme dosyalarının içinde bu dosyayı bulan Neogaf kullanıcısı ise bu kaynaklarda Chrome'a ait net detaylar bulamadığını fakat bu durumun gerekli olan bir durum olduğunu ve ses getirecek bir proje olacağını düşündüğünü söyledi.

Sony ile Google'ın da birbirleriyle iyi birer ortak olduğunu hatırlatalım. Zira Google TV'ye tamamen destek veren televizyonların tek üreticisi Sony, ayrıca Sony Ericsson tamamen Android'e yönelmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İnşallah ortak olurlar...
Şu an PS3'ün kendine has tarayıcısı berbat...

Google kesin bir dille bu haberi yalanlamamış mıydı?

inşallah chrome olur ps3 te

chrome çakarr

ya PS3 te her türlü video izlenebilsin artık neden böyle bişi yapmıyolar anlamıyorum neredeyse milyar verip konsol alıyoruz pc gibi davransın biraz. Flash belleği takıp film izleyebilelim bunlar çokmu zor allah aşkına ?

Sen de yorum yaz