Google, Cinsel Taciz Politikasını Güncelledi

Cinsel taciz skandallarıyla çalkalanan Google, yapılan protesto yürüyüsünden sonra cinsel taciz politikasını güncelleme kararı aldı.

  • Ercan Uğurlu
Google, cinsel taciz politikasını güncelledi

Evet, son zamanlarda Google'dan pek de hoş sesler yükselmiyor doğrusu. Cinsel taciz skandal haberleriyle gündeme gelen Google, kısa bir süre önce de bizzat kendi çalışanları tarafından protesto edilmişti. Binlerce Google çalışanını sokağa döken cinsel taciz iddiaları, sosyal medyada da #GoogleWalkout etiketiyle kendine yer buldu. Peki, bunca protestonun sonunda ne oldu?

Evet, tahmin edileceği gibi Google CEO'su Sundar Pichai, bir açıklamada bulunarak cinsel taciz politikalarını güncellediklerini duyurdu. Sundar Pichai'nin açıklamasının tam metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Google, yeni dönemde artık cinsel taciz ve cinsel saldırı iddiaları konusunda bir tahkim kurulu toplayacak ve bunun neticesinde de Araştırmalar Raporu'nda cinsel tacize dayalı yeni bir bölüm ekleyecek. Bu raporda, yer alan iddiaların ne kadarının kanıtlanmış olduğu, ne tür disiplin işlemlerinin yapıldığı ve hangi tür davranışların Google'da işten çıkartmalara yol açacağı hakkında bilgiler yer alacak. Ayrıca Google, taciz, ayrımcılık, misilleme, davranış standartları ve iş yeri kaygılarıyla ilgili politikalarını da kamuoyuyla paylaşacak.

Google, bunun gibi daha bir dizi yeni uygulamaya yer verecek. Bakalım Google'ın bu hamlesi, cinsel taciz şikayetlerini dindirebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Parayı bulunca zevke düştüler!..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play