Google'da gerçek zamanlı arama yapın!

Google'ın yapamadığını, yine Google'ın altyapısını kullanan alternatif arama motoru yaptı...

  • Ümit Öncel
Google'da gerçek zamanlı arama yapın!
Keybordr ile Google aramaları yeni bir boyuta taşınıyor.

Dünyanın tartışmasız en popüler arama motoru olan Google'ın, pek çok olumlu özelliğinin yanı sıra zaman zaman kullanıcılar tarafından eleştirildiği de oluyor. Bu eleştirilerin arasında kısa aralıklarla yapılan aramaların sonuçlarının değişiklik göstermesi ve kullanışlılığın artırılmaması üzerinde odaklanıyor. Her ne kadar bu eleştiriler sadece Google'ın daha da kullanışlı olması yönündeyse de bu eksiklikler çok ciddi biçimde hissedilmiyor. Fakat bağımsız bir site, Google'dan istenen bu özellikleri bir araya getirince gerçekten de potansiyelin ne kadar yükselebildiğini ortaya koydu.

Keybordr.com adlı arama motoru, Google alt yapısını kullanıyor ve tüm aramalarını Google üzerinden, fakat kendi yöntemleri ile gerçekleştiriyor. Keyboardr öncelikle gerçek zamanlı arama yapıyor. Yani siz harfi yazmaya başladığınız anda, daha kelimeyi tamamlamadan yazmış olduğunuz harflere göre sonuçlar belirmeye başlıyor. Ayrıca fare kullanmadan klavyedeki yön tuşları ile sonuçlar arasında gezinmek mümkün.

Keybordr aradığınız kelimenin sadece Google sonuçlarını değil, aynı anda Wikipedia, YouTube ve Google Images sonuçlarını bir arada görüntülüyor. Keybordr aynı zamanda özel yapısı sayesinde arama sonuçları ve yorumlarınızı da kendi arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

iyiymiş ya..

googlede bunu yapmali bence

bu haber üzerine siteye girip bir arama yaptım ve ilk seferde etkileyici buldum gerçekten. Ve acaba google yerine bu siteyi mi anasayfam yapsam diye düşündüm açıkcası ve sanırım öyle olacak...

Chrome'da zaten var...

güzel site olmuş bundan sonra varsayılanım keybordr.
zaten youtube wiki fln ayrı ayrı gösteriyo harika

Gayet kullanışlı ve hızlı buldum. Ama, yalnızca Türkçe sitelerde arama yapmak için Google'a geçiş yapmak gerekiyor.

Ya alla alla benim google'da mı bi anormallik var yoksa sizin google'ında çoktandır bu özelliğinin olduğundan haberiniz mi yok?

Google'ı kim eleştiriyor bilmem ama bana çok saçma geldi. Mesela "kamil" diye bir arama yapacağım. k harfi ile ilgili aramasonuçlarının bana ne yararı var ki? ayrıca "ka" için ayrı sonuç "kam" için ayrı sonuç çok saçma.

Güzel bilgileriniz için teşekkür ederiz!...

Kardeşim google.com da yani ingilizce googleda zaten bu özellik var ki niye böyle keybordırmordır a falan giriyorsunuz, ayrıca bir arkadaş beğenmemiş ama bence bu çok güzel bir özellik sen hiç bir web adresi yazarken tarayıcında alttaki sonuçlardan seçmiyor musun?

Arkadaşlar şu an Chip Editörlerinin uğruna başlık attığı değişik bir konuda -zaten vardı bu- diye anlamadığınız bir FARK üzerinde konuştuğunuzun, tartıştığınızın farkında mısınız ?? Bu ülkede bir tek siz mi akıllısınız. Burası sıradan bir blog değilki hata yapmalarını düşüneceğiz. Bunu haber yapmışlarsa, haber değeri olduğu içindir.

Evet, herkes biliyor: Zaten Google, "arama terimlerini" sıralayarak gösteriyor, arama terimini yazarken. Burada bahsedilen "arama sonuçları" dır.

Lütfen rica ediyorum. Emin olmadan, incelemeden, anlamadan atıp tutmayınız. Chip'e de teşekkürler, gene birşey öğrendik sayesinde.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play