Google'dan 2 yenilik birden!

Google'ın sessiz sedasız hazırladığı bu 2 yenilik, ilginç görüntüleri de yanında getiriyor!

Google'dan 2 yenilik birden!

Arama motorunun algoritmasını geliştirerek daha iyi arama sonuçları sağlamak üzere durmadan çalışan Google, arama işlevleri konusunda da boş durmuyor. Artık Google arama kutucuğuna örneğin 10 + 10 yazdığınızda ekrana bir hesap makinesi gelecek.

Toplam 34 düğmesi bulunacak hesap makinesi, sinüs, kosinüs ve tanjant gibi gelişmiş matematiksel işlevleri de destekleyecek. Henüz tam anlamıyla hizmete sokulmasa da, Google'ın sessiz sedasız hazırladığı bu işlev son derece ilginç. Ama arama motoruna yeni eklenecek tek bu da değil. Yeni bir Knowledge Graph arama işlevi ise yazılan arama sorgusuyla ilgili bilgileri arama sounçlarının sağ tarafındaki bir kutucukta gösteriyor.

Google kullanıcıları ise yeni matematiksel özellikleri kullanarak ilginç şeyler yapabiliyorlar. Örneğin Google'ın arama motoruna yazılan bir eşitlik, ortaya bir Batman logosu çıkarabiliyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bu yeniliğin kaynağında Android 4.1 ' in arama sistemid urmakta örneğin bir filmin adını yazınca sağ da direkt filmin oyuncuları yönetmeni başlangıç tarihi vb yazmakta bu da Android için yapıla bi yeniliktir .

vuuhuuu! vay canına yiyem inanılmaz bişi bu yauuu...

@27 Tem 2012 16:26 Aynen Wolfram-Alpha varken kimse uğraşmaz bunlarla...

wolfram-alpha'yı satın almış olabilir mi acaba?

bu google bu fark ondan diğerleri google ye yetişmeye çalışıyor işte yaptıkları yeniliklerle

eee ikinci yenilik ne?

Wolfram Alpha , bing'i kullanıyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir