Google'dan Gmail'e yeni reklam işlevi

Google'ın Gmail'e eklediği yenilik, pek çoğumuzu rahatsız eden bu e-postaları "güzelleştiriyor"!

Google'dan Gmail'e yeni reklam işlevi

Google'ın gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan sağladığı biliniyor. Firma, yazılım satmaktan çok bizlere gösterdiği reklamlarla gelir elde ediyor ve bu sayede Gmail gibi hizmetlerini ücretsiz olarak sunabiliyor.

Gmail'inizdeki "Tanıtımlar" sekmesine daha çok tıklamanızı isteyen Google'ın yeni deneyi ise bir bakıma spam e-postaları büyük resimlerden oluşan bir ızgara görünümünde çekici hale getirmeye çalışıyor. Yeni işlevi Gmail'i İngilizce kullananlar, isteğe bağlı olarak deneyebiliyorlar.

Bu yeni işlevin test aşamasını tamamlayıp gerçeğe dönüşeceğine dair herhangi bir işaret yok. Ancak Google'ın reklam anlayışına baktığımızda gerçek olmaması için bir neden yok gibi görünüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Outlook gibileri reklam göstermiyor ama onlar da bedava farkındaysanız. Bu kadar dar görüşlü olmayın etrafınıza bakın biraz.

@28 Mar 2014 13:00 malmısın yoksa mal gibimi gözükmeye çalışıyorsun, Google reklamları ayrı bir köşeye koydu , birde outlook'ada reklam gidiyor spam kutusuna işte gmail'dede o bölüm spam kutusu yerine reklam bölümü adlandırılmış ve reklamlar otomatik oraya iletiyor bence çok güzel düşünülmüş

Sorun sizde çünkü Outlook o şekilde saçma sapan reklamları göstermiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir