Google'dan hızlısı yine Google oldu!

Düzenlenen ilginç bir yarışmada arama motorları kıyasayı çarpıştı: İşte bu çarpışmanın galipleri...

  • Ali Güngör

Bing ve Yahoo şaşırttı

Bing ve Yahoo şaşırttı
Yahoo hata sayısının düşüklüğüyle şaşırttı

Google birinci olsa da Bing katılımcıları şaşırtmayı başardı ve üçte biri Bing'i takdir etti. Bunların yüzde 10'u ise Bing'i ana arama motoru olarak kullanacaklarını belirtti. Elbette Google'dan vazgeçmeyenler büyük çoğunluğu oluşturdu.

Google birinci çıksa da en az hata tespit edilen arama motoru 70 taneyle Yahoo oldu. Google'da 130 program hatası bulunurken, bunların yüzde 8'i kritik derecede öneme sahipti. Bing'de çıkan hata sayısı ise 321 oldu ve bunların yüzde 14'ü kritik öneme sahip hatalardı.

Arama motorlarında çıkan hata sayısını birbirine oranlarsak çıkan sonuçların mantıklı olduğunu söylemek mümkün. Bing, diğer arama motorlarına göre yeni olduğu için daha çok hatası olması gayet doğal.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Türkçe aramalarda Bing'in Google'a yetişmek için alacağı çok yol var daha...

Hızlı olması hiçbirşeyi değiştirmez. Google hergeçen gün kendine birşeyler katan bir yapı.

google' nın tek google

Google'da aradığım şey -şimdilik- en doğru olarak yaklaşık 1 saniyede karşıma getiriyor. Bundan daha hızlı sonuç isteyen insanlar hangi gezegende yaşıyor acaba? Ya da daha fazla hızı niçin istiyorlar? Biz o hızda seçim yapamadıktan sonra saniyenin trilyonda birinde sonuç verseler ne değişir?
Ciddi olarak soruyorum bu soruları?

Arama motorlarında hız zaten sonda (daha hızlı olması bizi pek alakadar etmiyor), önemli olan anahtar kelimeler ve web siteleri arasındaki ilişkiyi en doğru önümüze koyan arama motoru olmak.

yahoo ne ya kötü sonuçlar veriyor en iyisi google:D

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Bing ve Yahoo şaşırttı
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir