Google'dan mesajınız var!

Hiç beklemediği bir anda büyük bir virüs saldırısıyla karşı karşıya kalan Google'dan mesaj var!

İşte Google'dan gelen o e-posta...

İşte Google'dan gelen o e-posta...

"Selam,

Android Market'te cihaza zarar vermek amaçlı tasarlanmış olan uygulamalar tespit ettik. Bu kötü niyetli uygulamaların tamamı şu an itibariyle Android Market'ten silinmiş, geliştiricilerinin hesabı da kapatılmış durumdadır.

Kayıtlarımıza göre, siz bu kötü amaçlı uygulamalardan bir veya daha fazla indirenlerden birisiniz. İndirdiğiniz uygulama, sizin haberiniz olmadan hakkınızdaki bilgilere üçüncü bir şahsın ulaşmasını sağlamaktadır. Şu an saptadığımız kadarıyla, şimdiye kadar ulaşılmış olan sadece cihazın benzersiz kodu (mobil aygıtların tanımlanması ve sürümlerinin bulunması için kullanılan kod).

Her halûkarda bu uygulamaların sizden bilgi çalmasını önlemek, uygulamanın cihazınızdan silinmesi için Android Market'te acilen bir güvenlik güncellemesi yayınlıyoruz. Önümüzdeki birkaç saat içinde cihazınızda ' "Android Market Güvenlik Aracı Mart 2011" yüklendi' şeklinde bir bildirim bulacaksınız. Sizin bu konuda hiçbir şey yapmanıza gerek yok, araç kendi kendine çalışacak. Kötü amaçlı uygulamalar silindiğinde de bildirimler alacaksınız. Önümüzdeki 24 saat içerisinde aracın başarısını konu alan ikinci e-postanızı alacaksınız.

Güncellemenin hızlı bir şekilde yüklenmesi ve çalışması için, cihazınızın açık ve güçlü bir ağ bağlantısına sahip olduğundan emin olun.

Daha fazla detay için, lütfen Android Yardım Merkezi'ni ziyaret edin.

Saygılar,
Android Market Ekibi"

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google'ın başına böyle birşey geleceği ve kişisel bilgilerini hiçbirşekilde google'dan saklamayanların başının ağrıyacağını anlatmaya çalıştığımda şiddetle karşı çıkanları şimdi yorumlamaya bekliyorum.

androdi dden hiç bişi olamz. yaşasın wp7

Hızlı koşan atın ..... seyrek düşermiş... Google her işe bu şekilde lambur lumbur girerse olacağı bu... iOS temelden sağlam ve apptore sıkı denetim altında ama Android bunu bu saatten sonra sağlayamaz...

IOS'u secmekte ne kadar hakli oldugum bir kere daha kanitlandi...

Yaşasın Windows Phone 7 !!!!

WP7 geliyor ehem

Birşey aklıma takıldı. Yaptıkları iyi hoşta telefona uzaktan erişimi otomatik uygulama kurdurumu ve otomatik e-posta.

Oh ne ala. Android li telefon almayacağız demektir bu. Bir düşünün kodlar açık kaynak androidin hackerın biri google ın yaptığı bu işlemi kendi lehine de çevirebilir...

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir