Google Earth ve Street View'da yeni özellik!

Daha fazla resim: Google'ın çok tartışılan Street View hizmeti artık yeni bir özelliğe daha sahip...

  • Ümit Öncel
Google Earth ve Street View'da yeni özellik!
Kullanıcıların fotoğrafları sayfanın üst bölümünde görülebiliyor.

Sizlere daha önce Google'ın, dev resim veri tabanı Panoramio'dan Google Earth'te faydalanmayı planladığını aktarmıştık. Google bu planını bugün itibariyle hayata soktu. Artık Google Earth'te Street View seviyesinde dünyayı gezerken, bir yandan da sizin o anda bakmakta olduğunuz alana ait kullanıcıların çektikleri fotoğrafları inceleyebileceksiniz. Daha da güzeli, sizin o andaki bakış açınıza göre, gösterilen resimler de değişecek. Böylece sadece Google'ın hazırladığı değil, milyonlarca kullanıcının çekmiş olduğu fotoğraflarla bölgeyi çok daha detaylı olarak görme şansınız olacak.

Bu özelliğin kısa sürede popüler hale geleceğine hiç şüphe yok. Fakat yanında bazı sorunları da taşıyacağı söylentileri şimdiden ortalıkta dolaşmaya başladı bile. Bildiğiniz gibi Google, kendi çektiği resimlerde bulunan insan yüzlerini kapatma kararı almıştı. Bunun sebebi ise kendisinden izinsiz resmini Google Earth'te görmek istemeyen insanların tepkisiydi. Fakat Google şu an için kullanıcıların gönderdiği resimlerdeki yüzleri kapatmıyor. Dolayısıyla bu yeni özellik hem Google Earth'ün faydasını bir kat daha arttıracak, hem de Google'a dava açmaktan hoşlananaların eline bir koz daha vermiş olacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

biz bu programı indire biliyoz mu¿

evet google a gir :) google earth yaz her türlü bulursun aramayı türkçe sayfalarda yap versiyon numarasına dikkat et en az v5 olması lazım.

panoromio da olan bişi herhalde bu program değil dün akşam gördüm ipuçlarında gözükmüştü

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play