Google Haritalar ve Takvim bir araya geliyor...

Google, farklı hizmetleri arasında veri alış verişinin bizlere neler kazandırdığını, bu yeni uygulama ile bir kez daha ispatlıyor!

Google Haritalar ve Takvim bir araya geliyor!

Geçtiğimiz hafta boyunca Google, üreticilik uygulamalarına pek çok değişim getirmişti ve şimdi de farklı hizmetlerin bir araya gelmesi ile ortaya ne çıktığını görüyoruz.

Android üzerinde Haritalar (Maps) ve Takvim (Calendar) bir araya gelerek, farklı randevularınızın ne zaman nerede yer aldığına yönelik görsel bir hatırlatma oluşturmaya başlıyor. Tabii ki bu sistemi kullanabilmek için her iki uygulamaya da aynı hesap ile bağlı olmanız gerekiyor ancak bunun dışında sistemi kullanmanın oldukça kolay olduğu söylenebilir.

Tek yapmanız gereken, etkinliğin Takvim girişinde "Nerede" yazan kutuya etkinliğin gerçekleşeceği adresi yazmak. Google'ın Keyword blogu üzerinde belirtilene göre bu işlem yeterli. Daha önce Maps uygulamasının Takvim uygulamasına bilgi vermesinin örneğini görmüştük ve bu işlemin tersine de çalıştığını görmenin güzel olduğu kesin...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Google, zaten tüm hizmetlerini ileride tek çatı altında birleştirmek için oluşturuyor. Ra'nın Göz'ü olmak için çabalayan bir google var karşımızda.

@04 Ekim 2016 00:28 Akıllarındaki o olsa da Google ancak suyunun, suyunun suyu olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir