Google'ın Gmail hizmetine sürpriz rakip

Köklü ve güçlü bir şirket, Google'a ciddi bir şekilde rakip oluyor. Ama hiç beklemediğiniz birisi!

  • Ali Güngör
Gmail çökmeleri IBM'e yaradı
IBM yazılımda atağa kalkıyor

Gmail çökmelerinin tekrarlanması iş dünyasında büyük bir rahatsızlığa sebep oldu. Profesyonel kullanıcıların ve büyük şirketlerin Google'ı online hizmetlerine olan güveni sarsıldı. İş dünyasında en önemli şey istikrardır ve IBM, Reuters'in haberlerine göre Google'ın imajının zedelenmesini fırsat olarak görüyor. Google iş dünyasından özür dilese de zirvede düşüşler gerçekten tehlikeli oluyor.

IBM markası da bilişim dünyasında en köklü ve istikrarlı markalardan birisidir. Şimdi IBM, Gmail'ın karşısına kendi e-posta hizmetiyle çıkacak ve iş dünyasına en büyük vaadi istikrar olacak.

IBM hali hazırda LotusLive iNotes ile iş dünyasını hedef alıyor ve Google'ın dikkatini bu rakip ürün ile çekmiş durumda. 36 dolara sunulan ürün Google'dan yüzde 25 daha ucuz ve arkasında IBM markasının ününü ve tecrübesini taşıyor.

Ancak daha ucuza satılan bu ürün Google'ın ya da Microsoft'un iş yerlerine sunduğu özelliklerin tümüne sahip değil. E-posta hizmetinin özellikleri ise henüz belli değil.

Bu konudaki diğer önemli haberlerimiz:
IBM'in Office vetosu
Google'ın Gmail'ine neler oluyor?
Gmail'ın çökme sebebi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

herzaman derim rekabet iyidir :)

google bır numara

tabiki değil işyeri mail sunucuları da googledan daha çok çakılıyor.

ayrıca kısıtlamaları da cabası, eklenti yok, resim yok, link yok yok yok işte yok aslında mailde var sayılmaz bunlara göre sanırım.

ayrıca bu işi ibm yapacakmış komik ya, adamlar personeli tutmamak için home office uyguluyorlar ve lenova da durduk yere çıkmadığına göre bu işi nasıl yapacaklar anlamak zor. sanırım reklam olsun diye yapılan bir açıklama olmalı.

Ayrıca kullandığı uygulamalar da piyasa da çok bilindik uygulamalar değil ve kendilerine özgü yazılımlarla nasıl sağlanabilir ki? uyum sorunu yaşanacağı ortada.. Ofis alternatifi yazılımında olduğu gibi. sadece ibm personeli kullanıyor ve hizmetlerinin de çok piyasaya uygun (ücret anlamında) uygun oalcağını düşünmüyorum.

fil balesi olur

bi cacık olmaz. Gmail de ki teknik sorunlar her yerde olabilir. Daha onceleride hotmail de de olmustur. Şişirme haber, Gmail kalitesi suan hicbir e-posta saglayicisinda yok!

ibm software gelistirmekte gecbile kaldi

Bu sitede Google"nin ne rakiplerini okuduk okumayada devam edeceğiz Google aldı başını gitti bundan böyle ona kimse rakip olamaz biz kullanıcılar karnımız ağırsa Googleye yazıp karşılığını buluyoruz bence olay budur gerisi yalan

Bazı arkadaşlar ibm i tanımıyo galiba. ibm dünyanın en büyük bilişim şirketidir. google ve microsoftun toplam değeri ibm etmez. eğer bi işe el atmışlarsa ondan korkmak gerekir. öle google şöle böle lafları ibme sökmez.

Sen de yorum yaz