Google'ın iPhone hayali tekrar canlandı!

Google, neredeyse tekme tokat terk etmek zorunda kaldığı iPhone'a geri dönmenin planlarını yapıyor!

Google'ın iPhone hayali tekrar canlandı!

Google'un Başkanı Eric Schmidt, Google'ın, tekrar iPhone'un varsayılan harita servisi olmak istediğini açıkladı.

AllThingsD mobile konferansında konuşan Schmidt, Apple'ı bu konuda ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. "Yine bizim haritalarımızı kullanmalarını çok isteriz" diyen Schmidt şöyle devam etti: "Zaten iPhone kullanıcıları, Google Maps'i App store'dan indirip varsayılan yapıyorlar. Apple'ın bunu fark etmesi lazım."

Hatırlanacağı gibi Apple, Eylül 2012'de Google Maps'i bırakıp iOS 6 ile birlikte gelen ve kendi yazılımı olan Apple Maps'i devreye sokmuştu. Ancak Apple Maps'te yaşanan sorunlar, hizmeti tam bir fiyaskoya çevirmişti. Bu arada App Store'a giriş yapan Google Maps de, çok kısa bir sürede en çok indirilenler listesinin tepesine oturmayı başarmıştı.

Tigin Aray

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Google kararlı. Her yere, her kişiye bir şekilde sızacak.....

@24 Nis 2013 00:11 atma Apple fanboyu sızma işini Apple'dan iyi kimse bilemez...

Ben Yahoo ve Nokia-Bing Maps'in yerinde olsam Apple ile goruşmelere başlardim. Apple'in tekrar Google ile anlaşmasi zor bir ihtimal.

İyi güzel diyor da apple o kadar yatırım yapıp tüm dünyanın haritasını yaptırmış, alt yapısını kurmuş onları silip atacak hali yok. Bence apple haritası da bulunmalı, google haritası da. Rekabet iyidir.

Yandex neden olmasın

Başlığa hala gülüyorum."tekme tokat terk etmek zorunda kaldığı"

Apple'ın Google'ın haritasından vazgeçmesinin sebebi sesli turn-by-turn navigasyon hizmetini Google'ın vermemekteki ısrarıdır. Apple'ın hatası ise tam hazır olmadan bu geçişi yapmasıdır.

tükürdüğünü yalamak diye buna denir gugıl.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir