Google Play'de küçük değişiklikler var!

Google Play, uygulama güncellemeleriyle ilgili birkaç küçük ancak önemli değişiklik yaptı!

  • Zeynel A. Öztürk
Google Play'de küçük değişiklikler var!

Google Play'de artık bir güncellemenin ve uygulamanın boyutunu tam olarak görebileceksiniz. Örneğin bir uygulamanın güncellemesi 3,84MB tutuyorsa, bunu uygulamanın detay kutusunda görmeniz mümkün. Şimdiye kadar yalnızca uygulama boyutunu görebiliyorduk.

Google Play'deki bir başka değişiklik, uygulama güncellemelerinin boyutunu küçültmeye yönelik. Android uygulamalarının çoğu (yüzde 98'i) onları güncellediğinizde, artık sadece değişen bölümleri indirecekler. Yenilenen Play Store algoritması sayesinde güncellemeler, yüzde 50'ye kadar küçülecek.

Son olarak Google'ın gelişmiş sıkıştırma algoritması, büyük oyunların dosya boyutlarını yaklaşık yüzde 12 küçültecek. Üst seviye telefonlarda farkı belki hissetmeyeceksiniz, ancak yenilikler depolama alanı kısıtlı olan diğer telefonlarda büyük fark oluşturabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bunların olması gerekiyordu çok iyi oldu. Sürekli sürekli uygulamanın tamamını indirmek eziyet zaten.

google play guncelliye guncelliye telefon da hızıza kalmadı 8 gb dan 146 mb alan kaldı yakında telefonları çökertiçek google

@25 Temmuz 2016 01:07 Ön bellek temizleme yap

Birde güncellemeden önce haber verseler iyi olacak. İnsanı paranoyak hale getirdiler, bu niye değişti şimdi diye...

Güncelleme yapılırken güncelleme artıklarıyla ve gereksiz yer tutan ne varsa temizlenmesiyle de uğraşmalı. Bu çalışma gerçekten başarılı olmuş. Kota sorunu yaşayanlara ilaç...

Android candır gerisi heyecandır.

Link2sd kurun gunxellestirmeleri sisteme dahil et deyin

Sen de yorum yaz