Google Play'de yeni paylaşım dönemi!

Android kullanıcıları, Google Play'den satın aldıkları uygulamaları artık paylaşabilecek!

  • Cenk Atlı
Google Play'de yeni paylaşım dönemi!

Android kullanıcıları sahip oldukları ve satın aldıkları uygulamaları çok yakında diğer aile üyeleriyle paylaşabilecekler. Android Police'te yer alan habere göre Google kullanıcılara göndermeye başladığı bildirimlerle Family Sharing (Aile Paylaşımı) adını verdiği özelliğin 2 Temmuz'dan itibaren kullanıma sunulacağını duyurmaya başladı.

Altı kişiye kadar aile üyelerinin aynı ücretli uygulamadan yararlanmalarını sağlayan bu özellikle birlikte Android kullanıcıları da, iPhone ve iPad'lerde mevcut olan bu olanaktan faydalanabilecekler.

Family Sharing özelliğinin uygulamaların yanında Play Store'daki diğer bölümleri de kapsayacağı belirtiliyor. Android Police'te daha önce yer alan sızıntılar Kitaplar ve Filmler'in de bu özellik tarafından kapsanacağını göstermişti. Fakat aynı kitabın ya da filmin aynı anda birden fazla cihazda okunması ya da izlenmesine izin verilmemesi gibi sınırlandırmalar söz konusu olabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Satın Alınan Uygulamaları Ebedi Olarak Zaten Paylaşmak Mümkün! Uygulama Satın Aldıgın Gmail Hesabı Eşine Dostuna Cocugunun Cigazına Girmem Yeterli.Sonrasında Ücretli Uygulamayı Cihaza Beleş Yüklersin Biter:)

@20 Mayıs 2016 16:57 Öyle olmuyor hesabı sildiğin zaman indirdiğin uygulamalarda siliniyor.

@20 Mayıs 2016 16:57 Evet, sonra esine dostuna coluk coguga giden senin maillere verilen sacma sapan cevaplar yuzunden basina bir is gelirse, isten atilirsan bu da yeterli dersin. :D :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost