Google, Samsung ve LG'den 2 gizemli toplantı!

Google'ın Samsung ve LG ile yaptığı gizemli Android toplantılarının ardında neler var?

Google, Samsung ve LG'den 2 gizemli toplantı!
Nexus 5 yolda...

The Korea Times'dan yayınlanan bir habere göre Google'ın yeni CEO'su Larry Page, dünyanın en büyük telefon üreticileri olan Samsung ve LG yetkilileri ile görüşmek üzere geçen hafta içerisinde Güney Kore'yi ziyaret etti.

Android işletim sistemi için büyük önem taşıyan her iki firma yetkileriyle de ayrı ayrı temaslarda bulunan Page, ilk olarak Samsung'un başkan yardımcısı Lee Jay-yong ile görüştü. Page'in, Samsung'un Android'li akıllı telefon üretimindeki açık ara lider olmasının Andorid işletim sistemi için bir tehlike olduğunu düşündüğü biliniyor. Pek tabi Samsung'un bir süredir Linux tabanlı "Tizen" işletim sistemi üzerinde çalışmasının da bu görüşmedeki önemli konulardan biri olduğu düşünülüyor.

İkinci görüşmeyse LG'nin CEO'su Koo Bon-Joo ile gerçekleştirildi. Akıllı telefon piyasasına yavaş ama emin adımlarla giren LG, an itibarı ile Google'ın yakından takip ettiği bir firma konumunda. Zira Android işletim sistemi kullanan akıllı telefon üreticileri içerisinde LG'nin gözle görülür bir pazar payı artışı söz konusu. Page ve Koo'nun Seul'da gerçekleştirdikleri dört saatlik toplantının ardındansa, birçok farklı kaynak, LG'nin Nexus 5 için çalıştığını da söylüyor. "Megalodon" kod adına sahip olacağı söylenen yeni Nexus 5, aynı kaynaklara göre 5 inç'lik 1080p OLED ekranı ile bizlere merhaba diyecek.

LG için ortaya atılan farklı iddialar da var. Yayınlanan habere göre firma, tatil dönemi bitmeden Android işletim sistemine sahip, esnek ekranlı ilk telefonunu piyasaya sürecek. Bir diğer ilgi çekici not ise, Google Glass'ın gelecekte görücüye çıkacak olan modellerinin, LG tarafından üretilecek olması. 

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ne esnek ekranmış çıkamadı gitti...

Hayır toplantının tek sebebi google'ın windows paniği. Ama korkunun ecele faydası yok. Kaçınılmaz olan olacak. Bunu kim engelleyebilir ki. Muhteşem sistem windows'un mobil versiyonu çıktı. Tabi ki panik yapmakta haklılar. İos akıllı telefon ve tablet olarak yepyeni ve haika bir pazar yarattı. Fakat bu muhteşemliğin mac os bilgisayarlarına faydası olmadı. Şimdi ise windows pc sektörünün yanında bu yeni sektörlere de tamamen yayılmak üzere devrim yaparak bir dönüşüm başlattı. Dönüşüm kaçınılmaz.

@07 May 2013 00:22 Şimdi de winboy grubu çıkıyor karşımıza.

@07 May 2013 00:22 windows 8 den cacık olmayacak...ne mobilinde ne de masaüstü isteminde...anlamak istememeniz normal..zamana ihtiyacınız var.... win 8 mobil versiyonu ne kadar satmış yiyorsa bir açıklama yapsınlarda görelim.. 2 sene sonra gelişir daha iyi bir sistem çıkarırlar amenna..ama şu an daha yeni doğmuş bebek gibi durumu belirsiz....windows un daha fazla üreticiye borç vermesi lazım.......

@07 May 2013 08:08 Winboy diye bir grup yok. Aynı konuya 10 tane yorum yapan var.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir