Google Squared ile farklı bir arama deneyimi

Daha önce duyurduğumuz ve aramanın şeklini değiştiren yeni Google hizmeti Squared yayında...

  • Ümit Öncel
Google Squared ile tablolu arama sonuçları
Google Squared, beta olarak resmi yayına başladı

Sizlere daha önce Google'ın yeni tablolu sonuçlar üretecek Google Squared adlı bir gelişme üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Ve Google nihayet resmi olarak Google Squared'i kullanıma açtı. Tabii ki bir Google klasiği olarak şu an için Google Squared beta sürecinde.

Peki nedir bu Squared? Google'ın yeni arama anlayışı aslında sonuçların tablolar içerisinde gösterilmesinden çok daha fazlasını yapıyor. Sonuçları farklı kriterlere göre kategorize ediyor ve bir bakışta görülebilecek ek bilgiler sunuyor. Örneğin "Turkey" aramasını yaptığınızda karşınıza öncelikli olarak Türkiye'nin başlıca şehirleri ve bu şehirlerin km2 ve nüfus gibi ek bilgileri geliyor. İstanbul aramasını yaptığınızda ise şehir ile ilgili tarihi ve temel bilgiler geliyor.

Bu tablolar içerisindeki temel bilgiler için Google mümkün olduğu zamanlarda alternatifler de oluşturuyor ve siz tablonun içine tıklayarak daha doğru başka bir sonuç varsa gösterilenler arasından seçebiliyorsunuz. Google Squared'in diğer bir özelliği ise oluşturduğunuz tabloları kaydetme imkanı.

Google Squared henüz mükemmel değil ama bazı ufak bilgi hataarını göze alarak denemek isterseniz şu adresten siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bing yalan oldu bile. Ballmer, o kadar para içinden umarım bir tarafa bir miktar kına parası ayırmıştır. :)

Yorum yapmak kolay üretmek zor.

hayret bu beta değilmiş

squared guzel bir calismaya benziyor

sanki wolfram alpha ya karşı yapılmış bir hamle gibi geldi bana..

bing midir nedir hiç begenmedim.google her zaman kral kalacaktır..

Sen de yorum yaz