Google, tweet'leri gösterecek!

Google, masaüstü arama sayfasında Twitter'la ilgili önemli bir yenilik yaptı!

Google, tweet'leri gösterecek!

Google ve Twitter arasındaki bir anlaşma sayesinde tweet'leri artık masaüstü arama sonuçlarında da görebileceğiz. Google, tweet'ler mobil arama sonuçları sayfasında bir süredir gösteriyordu ancak onları ilk kez masaüstüne taşıdı.

İngilizce olarak yaptığınız aramalarınızla ilgili tweet'ler, artık Google'ın masaüstü web sayfasında belirecek. Tweet'leri görebilmek için arama yaparken "twitter" sözcüğünü veya twitter hashtag'lerini kullanmanıza gerek duyulmuyor. Google, aramanızla ilgili tweet'ler bulursa, bunları otomatik olarak gösteriyor.

Gösterilen tweet'lerde bulunan fotoğraf ve bağlantıların atlanmayacağı, bunların da kullanıcıya gösterileceği bilgisi veriliyor. Google, arama sonuçlarında tweet'lere bağlantılar vermekteydi ancak tweet'in kendisini göstermesi bir ilk olacak. Bu gelişme, yeni kullanıcı bulmakta zorluk çeken Twitter'ın da lehine olabilir.

Google, işlevi İngilizce dışındaki dillere de zamanla açacağını söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

İyi de, adam attığı tweeti silince google kendi hafızasından da hemen silecek mi. tabi ki hayır. millet attığı her tweet için bir de google peşinde koşacak, ben sildim sen de sil diye....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir