Google, yıllanan düğmeye yenilik getirdi

Google ana sayfasında yıllardır aynı şekilde duran düğme, artık durduğu gibi durmuyor!

Google, yıllanan düğmeye yenilik getirdi

Google'ın giriş sayfasındaki "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesi yıllardır yerini koruyor. Aramayı eğlenceli bir hale getiren işlev, ilk arama sonucuna otomatik olarak gitmenizi sağlıyor. Şimdi ise Google, yaptığı küçük bir değişiklik ile fareyi düğmenin üzerine her götürdüğünüzde farklı bir düğme metni gösteriyor.

Yenilik Türkçe Google sayfasında şu an çalışmıyor. Ancak Google.com sayfasında (İngilizce sayfaya gitmek için sağ alttan "Google.com"a tıklayın) fareyi "I'm feeling lucky" düğmesinin üzerine götürdüğünüzde "I'm feeling hungry" veya "I'm feeling trendy" gibi bir düğmeyle değiştiğini görüyorsunuz. Düğme, o an yazılı metne göre işlev görüyor. Örneğin düğme üzerinde "I'm feeling trendy" yazarken ona tıklarsanız, Google'da o an sıkça aratılan dizileri görüyorsunuz. Düğmede "I'm feeling doodley" yazarken ona tıklarsanız, rastgele bir Google logosu ile karşılaşıyorsunuz.

Düğmenin gösterdiği diğer seçenekler arasında rastgele sanat çalışmaları ve restoranlar var. Google'ın "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesi, anında arama özelliğinin gelmesiyle beraber popülerliğini yitirmişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Google hayallerimin şehir

google ve chrome her geçen gün daha zevkli bir hale geliyor.

Kendimi şanslı hissediyorum düğmesi kadar boş, gereksiz ve absürd bir düğme var mıdır acaba? kısaca bu komik duruma hala acemi ve hala amele ötesi olmaya inatla devam eden gugıldan incilerrr diyebiliriz.....

Gereğince saçma bir buton

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir