Google yine yasaklandı!

Türk internet kullanıcılarına kötü haber: Google'ın bu hizmetine erişim artık yasak!

Google yine yasaklandı!

Google'ın popüler servisi Blogger'e erişim bir kez daha engellendi. Engelin nedeni ise, daha önce defalarca olduğu gibi, Digiturk tarafından yapılan itiraz...

Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi, 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D kararı ile erişimi engellenen Blogger, aynı nedenle daha önce de yasaklanmıştı. Blogger'da sayfa sahibi olan bazı kullanıcıların Spor Toto Türkiye Süper Lig müsabakalarını kanun dışı olarak yayınlaması, yeni yasağın da nedeni...

Blogger'a erişimin yasaklanması, Google'ın diğer hizmetlerine erişim sağlamak isteyenler için bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Arama konusunda bir sorun yaşanması beklenmiyor ama Google Maps, Google Earth ya da Google Translate gibi servislere ulaşmak ya yavaşlayacak, ya da imkansız hale gelecek.

Blogger'a erişimin engellenmesi konusunda Digiturk tarafından yapılan resmi açıklamayı haberimizin ikinci sayfasında bulabilirsiniz...

İşte Digiturk'ten gelen yasak açıklaması

Tüm kamuoyunun bildiği üzere, Digiturk Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı ihale neticesinde 321 milyon dolar ödeyerek Spor Toto Süper Lig maç yayın haklarını satın almıştır. Yayın hakları Digiturk'e ve LİG TV'ye ait olan maçlar bazı internet siteleri tarafından kanunlar hiçe sayılarak yayınlanmaktadır.

Kanunların kurumumuza yüklediği bütün yükümlülükler eksiksiz yerine getirilip içerik ve yer sağlayıcılar defalarca uyarılmasına rağmen internetten illegal yayın yapılmasına son verilmemiştir. Son çare olarak yüce Türk mahkemelerine başvurulup yasa dışı yayınları yapan sitelerin verdiği zararın durdurulması talep edilmiştir. Mahkeme yasal olarak herşeyin yapıldığını ve ihlalin hala durdurulmadığını tespit ederek bu sitelere erişimin engellenmesi kararı vermiştir.

Bu kararın uygulanması ile birlikte Blogspot'ta bazı blog'lara da erişimde problemler ortaya çıkmış olup, bu problemlerin tek sorumlusu uyarıldığı halde yasa dışı içerikleri yapan sitelerin yayınını ısrarla durdurmayan google ve blogspottur.

Halkımızdan almış olduğumuz destekle Türk futboluna yaptığımız yatırımlarla birlikte, yasa dışı maç yayınlayan kişi ya da kişilerle mücadelemiz devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla sunulur.

Digiturk

Okuyucu Yorumları

Toplam 42 Yorum

beyin olmayan yerde zihniyet aramak faydasız zaten

İsterseniz sabaha kadar yasaklayın işi bilen her türlü izler her türlü erişir

dns deyiştirebilirken yasaklamanın ne manası var ben hala anlamış değilim birşey yaptırılacaksa yasayı şiğneyen siteye yaptırım uygulanmalı.

Sadece Dijitürk'ü suçlamak haksızlık olur. Uyarı aldığı halde yayınını durdurmayıp milyonlarca insanın bu hizmetlere erişiminin kısıtlanmasına neden olanları da suçlamak gerekli. Yaptıkları işin sonuçlarını düşünerek hareket etmeli herkes.

katılıyorum.

Her yerde aynı zihniyet ya kardeşim kuruma değil kişiye ceza verirseniz ancak önüne geçebilirsiniz futbolda da aynı taraftar küfür eder kulüb ceza öder sen o cezayı küfredene versen bak bi daha edermi bir kişinin yaptığı hatayı milyonlar ödüyüyor ne adalet ama...:

Blogspot bende çok iyi çalışıyor. Söylemezseniz benim hiç haberim olmayacaktı. Hihihi! :D

ulan satarsan o fiyata maçları zor alırısn bizden o parayı ..!!!,blog sitelerindende izlemiyorum ama sırf ettiğin % bilmem ne karın birazcık azalıyor diye google'ı kendi kafana kapattıramazsın,bizi kendi bencilliğin yüzünden engelleyemezsin dijitürk...!!! sırf dijitürk yüzünden engellenen blog siteleri nolacak peki hepsi ligtv yayınımı yapıyor sanki..!!!

uyuşturucu ile mücadile görevini iy ki Türkiye üstlenmiyor

yoksa uyuşturucu bitkisi yetiştirme tehlikesi var diye Dünya`daki bütün toprağı yok etmeye çalışırdı! :D

O kadar önemli bir haber niteliği taşımıyor artık Google servislerinden birinin yasaklanması, alıştık artık bunlara...Google yasakları konusunda herkes ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor...:)))))

dns değiştir, yola devam et...

Bir küfe elmadan 2 tanesi çürük çıkınca hepsini çöpemi atarsın? yoksa çürükleri ayıyırmısın? ona yasak, buna yasak, millet bir tarafıyla gülüyor artık!

site kapatmak bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum. sadece mahkeme kararıyla değil rtük gibi sadece internetle ilgilenen bir kurum oluşturulmalı oda sadece örneğin bir hafta yada bir ay gibi süreli kapatabilmeli

google yasalara uysun, digiturk kesinlikle haklı. okadar para verdiler maçlara

ne google ın nede kullanıcıların pekte şeyinde olmaz :)

Digiturk insafa gelsin, gözünü 3 kuruşa dikmeyip 3 dakikalık özetleri kanallara dağıtsın en azından. Millet de bu kadar uğraşmasın internetten izlemek için.

Eğitim üzerine iki tane üzerine bloğum var. İngilizce den yardıma ihtiyacı olan kişileri hedefleyen bloglardı bunlar. Kim ne hakla bunlara engel koyabiliyor? Bu nasıl bir zihniyet? Digiturk kendi yayınlarının başka yollarla yayınlanmasının önüne kendisi geçmeli. Sen kırılabilir bir sistem yap, suçlusu zavalla blog sahipleri olsun. Bu kadar kolay mı ya bir iki site yüzünden bütün blogları kilitlemek? Mahkeme Digiturk'u parası var diye adam yerine mi koyuyor? Ya vatandaş ne oluyor mahkemenin gözünde?

Yazıklar olsun. Bu iki sözcük yeter de artar bile.

digitürke sevgilerimi iletiyorum ayrıyetten mahkemelere

Bu adamlar film sektöründe olsa, Rapidshare falan da kalmaz piyasada, tüm interneti yasaklatırlar artık... Bir de idari tedbir lafına hastayım, 1.5 yıldır kapatılmamış, idari tedbir uygulanan siteler var, ya kapatın ya açın kardeşim, suçu ispatlanana kadar herkes masumdur dersiniz, sonra da suçlamadan hüküm verirsiniz...

Allahım ülkemin haline bak.. maç yayınları elinde tutan kurum! size sesleniyorum ar zor günde 2k hit yaptığım blog sizin yüzünüzden engellendi nedir bu saçmalık ? madem haklarınız ihlal ediliyor xxx.blogspot.com'u kapattır neden tüm blogspot.com'u kapattıryorsun allah akıl fikir versin sizlere bu yasaktan dolayı artık bende lig tv yayınlamaya başlıyorum alın bakalım görün nasıl ciğneniyormuş nasıl hak yeniyormuş 3 yıllık blogum kapandı ve intikamım acı olucak Sevgili LİG TV!

haydi millet...!!!
YAPILAN HAKSIZLIĞA KARŞI DURMAYA DAVET EDİYORUM SİZLERİ...!!!

diğer bolg sahipleri, söyleyin bizlere, SUÇSUZ OLDUĞUNUZ HALDE NEDEN HAKKINIZI SAVUNMAK İÇİN DAVA AÇMIYORSUNUZ...!!!

neden suçlu blog sahipleriyle bir kefeye konmaya razı oluyorsunuz...!!!
AÇIN BİR DAVA SİZDE VE YAYINLANMAYAN HER GÜNÜNÜZ İÇİN TAZMİNAT İSTEYİN BAKALIM...!!! EL- Mİ YAMAN YOKSA BEY Mİ...!!!

yakında bende blog açacağım ve blog açtığımda böyle bir durumla karşılaşırsam, kesinlikle DAVA AÇARIM...!!!

SAYGILARRR.R.R.RRRR.RR.R.R.R...!!!

benim de bir blok sayfam vardı bir gireyim diye düşündüm ve girdim bir de baktım ki o beyaz zemin üzerindeki malum yazıyı gördüm bir den ben ters bir yayın yapmışım sandım hatta bloğumu da sildim önce içerikleri sonra da tamamını daha sonra canım sıkıldı chip dergisine girdim bir de baktım ki bende bir sorun yok meğer hizmet yasaklanmış bu haberi aldığım chip dergisi çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyorum teşekkürler chip

Digiturk çok haklı yayına 321 milyon dolar ödeyecen bir de elin adamı onu beleş yayınlayacak reva mı bu siz olsaydınız ne yapardınız

siz ilkel bir oyun olan futbol üzerinden para kazanmaya devam edin. ne sizin futbolunuz beni alakadar ediyor nede saçma yasaklarınız.engellediniz ne oldu? başka yayınlayacak domain mi kalmadı ? yada türk halkı internet yasaklarını delemeyecek kadar cahil mi? siz para kazanmaya çalışmaya devam edin o insanlar internetten bedava izlemenin bir kere tadına vardılar ve peşini bırakmazlar.rahatsız mı oldunuz internet çağındayız daha çok rahatsız olacaksınız."ortada bir deniz olduğu sürece sürekli balık tutan olur balık tutanları engelleyemezsiniz.korsanı engellemek için interneti komple kapatmak gerek yoksa korsan engellenemez (söyleyen sagopa kajmer)"

Bu konularda artık kimse Türk mahkemelerine güvenmiyor. Google da haklı buluyorum, yayın kendi serverlarından yapılmıyor ki engellesinler sadece site içeriği Google'da.

Vah zavallılar vah! blog sahiplerinin bişeyi kırdığı filan yok sadece evlerine digiturk alıp yayını receiverdan capture edip streaming servera gönderip sitelerinde yayınlıyorlar, aman ne zekice büyük bir buluş! asrın hack olayı. blogunuz engelleniyormuş garibanlarmış bla bla.. peh! sorumlusu açıklamada yazılmış sanki para veriyorsunuz blog açmak için, sürüyle blog servisi var blogunuzu taşırsınız olur biter, ha çok istekliyseniz yılda 20 lira verip bi domain alırsınız memlekete daha çok hayrınız olur kimsede blogunuzu engelleyemez. Bekara karı boşamak ne kadar kolaysa; cahile boş konuşmakta o kadar kolay sevgili futbolsever seyirciler.
_______________
Ziyaretçi yazmış:
"Sen kırılabilir bir sistem yap, suçlusu zavalla blog sahipleri olsun. "

Site kapatma mazeretine bak çay demle!

Bütün internette korsan paylaşım oluyor zaten o zaman bütün interneti kapat!

bu haberi okuyan herkese soruyorum yanlışım varsa düzeltilsin diye dünyanın başka neresinde kaçak maç izleniyor diye mahkeme kararı ile site kapatılır?

mahkeme vergi veren vermeyen Türk vatandaşı olan olmayan o hudutlar içersinde olan herkese mi aittir?

yoksa sadece memleketin zenginine mi aittir?

kusura bakılmasın ancak kaçak maç izleniyor şikayetiyle yıldırım hızıyla site kapatırılırınca bana 2. şıkmış gibi geliyor!

10 cinayetin sorumlusu seri katil bütün cinayetlerini itiraf ettiği ve suçu işlediği kesinleştiği halde mahkemenin karar vermesi 10 sene sürer

digiturk aboneliğimi yarın iptal ediyorum yobaz çıktı bunlar...!

Neden sinirleniyonuz arkadaşlar bu yolda çözümü bulunmayan bir sorun yok bir yöntemi vardır elbette Diji türk gibi leri fasa fiso

Allahım biri bakanımıza interneti öğretsin
sadece bir sayfa yüzünden bütün siteyi kapatmak gerekmediği sadece ilgili sayfayı kapatmanın yetttiği bu yüzden incir çekirdeğini doldurmayacak bir sebebten dolayı insanları önemli bilgilere ulaşmaktan alıkonmak trajedisi yaşamayacağını öğret yarabim

AMİN!

MERAK ETMEYİN ARKADAŞLAR TORPİLLİ BİR YERDEN YARDIM İSTEDİM

Sevgili bakanımız iyki çaycılık yapmıyor

herhalde çaycılık yapsaydı ocaktaki musluk bozuldu diye bütün apartmanı yıktırmaya çalışırdı!

Alıntı:
Vah zavallılar vah! blog sahiplerinin bişeyi kırdığı filan yok sadece evlerine digiturk alıp yayını receiverdan capture edip streaming servera gönderip sitelerinde yayınlıyorlar, aman ne zekice büyük bir buluş! asrın hack olayı. blogunuz engelleniyormuş garibanlarmış bla bla.. peh! sorumlusu açıklamada yazılmış sanki para veriyorsunuz blog açmak için, sürüyle blog servisi var blogunuzu taşırsınız olur biter, ha çok istekliyseniz yılda 20 lira verip bi domain alırsınız memlekete daha çok hayrınız olur kimsede blogunuzu engelleyemez. Bekara karı boşamak ne kadar kolaysa; cahile boş konuşmakta o kadar kolay sevgili futbolsever seyirciler.
____________________________________________

Sen de amma savunmuşsun kendini ha. Digiturk çalışanısın galiba. Bu ülkede bir sürü porno siteye ulaşım çok rahat diye gel sen de tüm ülkedeki interneti kapatmayı savun. Herkes teknik bilgiye sahip olmayabilir. Sen cahil değilsin anlaşılan ama bu yazdıklarınla sen ne kadar cahil olduğunu gösteriyorsun. Blog üzerinden reklam gelirleri kazananlar var, eğitime katkıda bulunanlar var. Sen git Digi amcana para öde. Yarın ben de bir site kurup streaming yapayım. Bakalım tüm ülkedeki interneti sonlandıran adam olabilecek niyim :)

o site kapanır yerine başkası alır inada bindimi iş türkiyede sit kalmaz gibime geliyo zuhahha aglasaammı gülsemmi

Sen bir tv kanalısın, onlar da internet sitesi, yayın alanlarınız aynı değil, sen bir internet sitesine müdahale etme hakkına sahip değilsin, üstelik sitedeki yayın hem geçikmeli hemde kalite olarak düşük bunlarla ugraşcagına kendimi pazarlayabilirim geliştirebilirimin cevaplarını ara eğer bir şirket kendini geliştiremiyorsa, başka yerlere saldırmaya başlar, çünkü bundan başka yapabileceği birşeyi yoktur.

Bundan 4-5 yıl önce opos kart denen bir kart varmış dijitürkü çözüyormuş, 1 dolaralık kartları 100-150 dolardan millete çakmışlar piyasadaki simsarlar. Dijitürk kodları haftada bir değişiyor millette inretnetten yaınlanan kod soyalarını haftada bir bu karta yükleyerek 1 yıl kadar izlemişler. Sonra birden bire haftada bir değişen kodlar 5 saniyede bir değişmeye başlamış:) tabi bütün bu kartlar çöpe. Millet bedava izlediğini sanarken ödediği para yasal abone parasını bulmuş. İnternette o zamanlar çıkan söylenti bu kartların satışından dijitürkün haberi varmış ve pay alıyormuş. Piyasa doyuma ulaşıncada kod değişimlerini saniyelere düşürerek kartları çalışmaz hale getirmiş. Aslında kırılan yada çözülen bir şey yok bunlar karşı tarafın izin verdiği sürece ve sınırlarca yapılıyor.
netet anlatılan bu örnektten yola çıkarak Dijitürk bu illegal yayından payını alamamıştır ondan kapattırmıştır.
Bundan 4-5 yıl önce opos kart denen bir kart vardı dijitürkü çözüyordu, 1 dolaralık kartları 100-150 dolardan millete çaktı piyasadaki simsarlar. Dijitürk kodları haftada bir değişiyordu millette inretnetten yaınlanan kod soyalarını haftada bir bu karta yükleyerek 1 yıl kadar izlediler. Sonra birden bire haftada bir değişen kodlar 5 saniyede bir değişmeye başladı:) tabi bütün bu kartlar çöpe. Millet bedava izlediğini sanarken ödediği para yasal abone parasını bulmuş. İnternette o zamanlar çıkan söylenti bu kartların satışından dijitürkün haberi varmış ve pay alıyormuş. Piyasa doyuma ulaşıncada kod değişimlerini saniyelere düşürerek kartları çalışmaz hale getirmiş. Aslında kırılan yada çözülen bir şey yok bunlar karşı tarafın izin verdiği sürece ve sınırlarca yapılıyor.
Bu anlatılan olaydan yola çıkarak, dijitürk internetten yayınlanan bu yayından payını alamadığı için kapattırmış olabilir.

digiturk sonuna kadar haklı. tek suçlu google'dır

Arkadaş yasaklamayı ne kadar çok seviyoruz! Bence bu olay hakimlerin teknoloji konusundaki eksikliğinden kaynaklanıyor! Olaya objektif yaklaşamıyorlar. Digiturk'müş?! İstemiyoruz onu da maç bittikten sonra izlerim ya! Çok istersem stada giderim.

Şimdi kimi cezalandırmış oluyorlar? Ne yazık ki her zamanki gibi sıradan kullanıcılara. Blogger yazarlarına ve blogger üzerindeki bloglardan yararlanan insanlara. Ne diyelim hayırlı olsun mu? Hah...
Yani eşeğini dövemeyen semerini takırdatırmış.

Tr.gg Dede Böle Bir Sorun Var Tr.gg 'dede Yayınlıyınca Siteniz Silinmektedir, Digütürk'tePra Kazanmak İçin Yani

Sen öyle bişey yapabilecek cesarete sahipsen ilk önce ben tebrik edecem seni, bütün interneti değil ama site sahibi olarak seni topluma yasaklayabilirler, herhalde bunun anlamının ne olduğunu bilecek kadar büyümüşsündür :)

----------------
Yarın ben de bir site kurup streaming yapayım. Bakalım tüm ülkedeki interneti sonlandıran adam olabilecek niyim :)

hiç farketmedim dns var :P yasaklasınlar yasak şeylere girmek daha zevkli :P

arkadaşlar türk telekom google`ın neyini yasakladığını anlatınca şok olacaksınız

hani google aramalarında gözüken google ön belleği vardı hani google hizmeti sayesinde site meşgul olduğu zaman arma sonuçlarındaki google ön belliğine tıklayarak bu siteye ulaşmamızı sağlıyordu işte türk telekom google`ın bu ön bellek görüntüsünü yasakladı hemde hiçbir sitede ayrım olmadan

chip online diye google`da aratın arama sonucunda google önbelleğini tıklayın

artık bu kadarına ne denir bilinmez!

Sen de yorum yaz