GTA 5'ten bir rekor daha geldi!

İlk gün satışıyla inanılmaz başaran GTA 5, rekorun üzerinden 2 gün geçmeden bir rekor daha kırdı!

GTA 5'ten bir rekor daha geldi!
Bir aylık kazancını düşünmek bile istemiyoruz

Teknoloji sektöründe bazı isimlerin haberlerini sürekli okumaya alışmış durumdayız. Malum, Samsung, iPhone, Windows gibi isimler uzun süredir sektördeler ve yaptıkları her hareket haber olmayı başarıyor. Son zamanlardaysa en çok iPhone 5S, 5C ve iOS 7 başlıklarına sahip haberler okuyorduk ki GTA V, Salı günü yaptığı çıkışı ile bir anda en az dev teknoloji firmaları kadar kendisinden bahsettirmeyi başardı.

24 saat içerisindeki toplam satış rakamı 800 milyon dolar olarak açıklanan oyun, çok büyük bir rekora imza atmıştı ki gelen yeni bir haber, üç günlük satış rakamının 1 milyar doları geçtiğini ilan etti. Take-Two'da gelen açıklamadaysa bu zamana kadar üretilmiş, en hızlı satış yapan eğlence ürünün GTA V olduğu belirtildi... GTA V şimdilik sadece Xbox 360 ve PS3 kullanıcılarının hizmetinde ama yeni jenerason konsollar ve PC platformu için de üretileceğine şüphe yok.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

XBOX 360 ve PS4 yazmışsınız PS3 olmasın o

Ps3 olacak, oyun ps4e cikmadi.PS4 de cikmadi

Ps4 ne ara çıktı ya

Şu dönen paralara bakar mısınız,aklım fikrim almıyor :)

@22 Eyl 2013 20:37 Ömrümüz boyunca çalışıp biriktirmek istesek çeyreğinin bilmem kaçı eder. :)

Ps3 demek istediniz sanıyorum

''GTA V şimdilik sadece Xbox 360 ve PS4 kullanıcılarının hizmetinde ama yeni jenerason konsollar ve PC platformu için de üretileceğine şüphe yok.'' derken ps3 daha yenimi size göre :D

PS4 yazilmis

Aynı hatayı 7 kişi fe yazmış tamam arkadaşlar, anladık ya

Manyakmısınız olm bir PS4 yazısına takılmışsınız. Bu oyun nasıl bu kadar tutuluyor ben anlamıyorum o kadar şiddet ve gereksizlık içeriyorki milletin hoşuna gidiyor. Benim hoşlanmadığım bir oyun türü. Zatan oynayanlar da pek aklı başında birileri değiller. Hele resimdeki tiplere baksanıza. Arka kuyruklarda bıyıklı amca var o ne geziyor orda anlamadım.

ADam bir malyar dolardan bahsediyor siz ps4 değil ps3 olacak derdindesiniz. İşte uzaylılar tam olarak bu sebebten bizimle konuşmuyo!

oha abicim bu nasıl bir paradır yaaa, helal olsun...

GTA V Gerçekten görselliği ve içeriği bakımından çok özenle ve derinlemesine hazırlanmış bir oyun, videolarından gördüğüm ve yorumlarda okuduğum kadarıyla. Oyunun bu başarıyı yakalaması bence gayet normal. Gerçekten tebrikler. Birde şu şiddet içerdiği için dava açılmasa ne kadar iyi olacak. Zaten çalışanlar "+18" ibaresini oyunun kutusuna ve açıklamasına ekliyorlar. Amaçlarınız GTA Yapımcılarına dava açıp para kazanmaksa gidin biraz araştırma yapın; Eğer "+18" ibaresi olmasaydı kazanırdınız. Boşuna uğraşmayın. Böyle oyunların devamını bekliyorum / bekliyoruz..

Nüfusunun 70%'i 30 yas alti olan bir ülkede adam gibi ilk 100'e giren bir üniversite olmazsa. YAzilim ve oyun gelistirme yerine hala Imam Hatip acip imam yetistirmeye calisirlarsa Facebook'un 100 milyar Apple'in 600 milyar ettigi bir dünyada Angry Birds gibi tasinabilir aygitlar icin gelistirilen bir oyunun 3 milyar dolar deger ulasmasi ve GTA V'ün 3 gunde bir milar dolar kazanmasi karsisinda agziniz acik kalmasin. Siz gidin imam olun birakin bu dünvevi isleri dünyalilara.

Vay be. Kim derdiki nir zamanların atari oyunları bunlara dönüşecek.

bu oyun kesinlikle PC oyunu, ne zaman çıkar acaba?

Bu oyun en iyi PC'de oynanır. PC için ne zaman çıkar bir fikri olan varmı?

ps4 yazılmış chip chipi değitirmen lazım...

pc nezaman cıkar.

Kimileri siddet içeriyor diye elestirmis git şiddet içermeyen oyun oyna sende adamlar rekordan bahsediyor bu hala yok gereksiz ayrinti varmisda bilmem neyimiste ivir zivir seyler yaziyor aklievvel

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir