Günümüzün en büyük tehlikesi Truva atları

Uzmanlar uyarıyor: Korsanların hedefi sisteminizi çökertmek değil; yeni hedef çok farklı...

  • Ümit Öncel
Günümüzün en büyük tehlikesi Truva atları
Truva atları en hızlı büyüyen problem

Panda anti virüs yazılımının üreticisi olan Panda Software'in zararlı yazılımlarla mücadele ve değişen zararlı gelişimlerini inceleyen departmanı PandaLabs'ın yayınladığı rapora göre şu anda PC'leri tehdit eden en büyük tehlike truva atları. PandaLabs'in raporuna göre bilgisayar kullanıcılarını en çok korkutan sorun olan, PC'lere zarar verecek olan virüslerin sayısında ise düşüş yaşanıyor.

2009 yılının Nisan ve Haziran ayları arasındaki ikinci çeyreklik diliminde karşılaşılan güvenlik sorunlarının yaklaşık %75'lik bir oranla truva atları nedeniyle meydana geldiği ortaya çıktı. Truva atları bilgisayarlara sızdıktan sonra kullanıcıların sistemine yerleşiyor ve PC'nin kapılarını diğer zararlı yazılımlara açmak için kullanılıyor. Sistemlerin güvenlik bariyerlerini zayıflatan truva atları, bu sayede normal şartlarda sisteme bulaşamayacak zararlıların bile PC'de rahatlıkla at koşturmasına yardımcı oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

O turuva atlarını yarısı Keygen ve Pacht lardan

gelsinler korkmuyorum bile nod32 tak die buluyo :)

En iyisi kasper Sky

kim ve neden yolluyor bu virüsleri bilmiyorum ama onlara ne kadar küfür edildiğini tahmin edebiliyorum :)) neyse ki antivirüs programı var geçenlerde bu virüs olayı başıma geldi solucan vardı eset hemen buldu ve çoğalmadan yok etti

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir