Hacker'lar bu kez hızlı çıktı!

Hacker'lar daha önce 30 günde yaptıklarını bu kez 3 günde yaptılar, herkesi şaşırttılar!

  • Gökay Özbudak
Hacker'lar bu sefer hızlı çıktı!
30 günlük süreyi üç güne indirdiler...

Microsoft, geleneksel Salı günü güncellemesini geçtiğimiz hafta yayınladı. Yazılım devi kapatılan açıkları belirttikten sonra, hacker'ların henüz güncellenmeyen bilgisayarlarda bu açıkları kullanmaları daha önceleri 30 günü buluyordu. Böylece bilgisayarların nerdeyse tamamı güncellendiğinden zarar çok hafif oluyordu.

Symantec'in haberine göre, hacker'lar bu sefer elini çok çabuk tuttu ve açıklara yalnızca üç gün içerisinde saldırmaya başladı. Henüz güncelleme yapmayan bilgisayarların çokluğundan dolayı birçok kullanıcıyı zor duruma sokan bu olay, hacker'ların hızıyla da herkesi şaşırttı. Hacker'ların özellikle kullandığı açık, Salı günü güncellemesiyle giderilen Internet Explorer 8 ve altı sürümleri kullanan bilgisayarları ilgilendiriyor. Açık sayesinde kötü niyetli yazılımlar bilgisayara doğrudan indirilebiliyor.

Internet Explorer'ın eski sürümlerini kullanmaya devam ediyorsanız güncellemeleri bir an önce yapmanızda fayda olduğunu söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

hade be ordan kim ne yapsın benim pc yi hack leyerek

ya ne demek güncellemeleri düzenli olarak kuruyormusunuz apple macbook pro var fakat ben her saniye nerdeyse win 7 kullanıyorum ve güncellmeleri her zaman olabilidğince bakmaya yüklemeye çalışıyorum yani gerçek olarak her saniye her dakika ve her saat düzenli olarak tam kontrol ediyorum.

"hade be ordan kim ne yapsın benim pc yi hack leyerek"

senin bilgisayarının işlem gücünden faydalanarak (zombi bilgisayar) daha büyük işler çevirebilirler mesela.

haha :D harbi

illegal suç işleyebilir sizin pc yi hackleyerek

abi türkiyede olacağını sanmıyorum :)

botnet ağıma dahil edip komut verebilirim.

Bugün 19:26

Senin bilgisayarının işlem gücünden yararlandıklarında Adsl'in "Data" ışığının anormalliğinden anlarsın heralde yada Ctrl-Alt-Del - Ağ iletişiminden bi anormallik olduğu anlaşılır bende aynını düşünüyorum basit bir ev kullanıcısı ne yapacaklar senin bilgisayarına girip...

NOD32 böyle bir durum olduğunda engelleyebilir mi saldırıyı?

Sen de yorum yaz

Turhost