'Hey Cortana' artık Android için kullanımda!

Microsoft, Android için yayınladığı Cortana'ya bir yeni yetenek daha kazandırdı!

  • Onur Seven
'Hey Cortana' artık Android için kullanımda!

Microsoft, Android platformu için Cortana'nın beta versiyonunu ilk olarak Ağustos ayında tanıtmıştı. Bu haftaki revizyon Windows 10 ve bazı Lumia cihazlardan aktif dinleme özelliğini ödünç alıyor. Android kullanıcıları artık "Hey Cortana" sesli aktivasyonunu belirli koşullar altında kullanarak kişisel asistana komut veya arama sorgusu için talimat verebilecek.

Kullanıcı uygun seçeneği seçerse Cortana, uygulama açıksa veya ekran kilidi devre dışıyken sesli komutlara yanıt verebilecek. Ancak Cortana, "OK Google" gibi işletim sistemine entegre olmadığından belirli sınırlamalara sahip. Cortana aktif dinleme özelliği bazen doğru şekilde ayarlanmış olsa bile tutarsız çalışabiliyor.

Örneğin Android 5.1 işletim sistemi çalıştıran LG G4 akıllı telefonla yapılan denemelerde, Cortana uygulaması açıkken bile aktif ses tanımanın her zaman çalışmadığı belirtiliyor. Uygulama açık değilse ve arka planda çalışmıyorsa, özellikle "OK Google" dinleme özelliği aktif durumdayken sadece belirli aralıklarla kesik kesik çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ben İngilizce bilmiyorum. Bu sebepten Cortana'da , Google Now'da Türkçe olmadıktan sonra isterlerse telefona havada takla artırsınlar. Bana yaramaz.

@26 Ekim 2015 22:23 CEYD-A yı denemenizi öneririm. Teşekkür ederim

İnşallah kimse kullanmaz androidde cortana yı bi bize özel tutamadı. Telefonlarına intel işlemci koyup exe çalıştırsaydı çok satardı. Yok android portlama ios portlama bu ne ya.

@27 Ekim 2015 01:42 ütopyada havalar nasıl :D .exe PROGRAMLARI Windows bilgisayarlar için tasarlanmışken onları işlemci İntel bile olsa minicik, neredeyse okunmayan yazılarla telefonun ekranı anca yan çevirip kullanabilirsin. O da butonlara basmayı başarabilirsen tabii. Ama UYGULAMALAR telefonlar için geliştiriliyor olduğundan rahatlıkla açılabilir, KULLANILABİLİR ve DONMAZ lar.

Google now artık türkce google nov kurduktan sonra ses.. Ok google.. birincil dil ingilizce us ikincil dil türkce yapıp okey google deyip başlaya bilirsin her soruya türkce cevap.. Arama.. Ayar hepsi türkce

Bu microsoft kimse benim telefonlarımı almasın diye uğraşıyor anlaşılan ilk önce sen kendi telefonlarını geliştir sonra ne yaparsan yap

microsoft, android ve ios için uygulamalarını güncel ve yenilikçi tutmaya çalıştığı kadar windows phone'a özen göstermiyor, madem uygulamaları android ve ios'ta windows phone'dan daha iyi calıstıracaksın ve destek vereceksin millet neden windows phone alsın ki?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play