Hotmail'den daha fazlasını hack'lemişler!

Hack'lenen sadece Hotmail değilmiş: Bakın hangi dev isimler şifre hırsızlarının kurbanı oldu...

  • Ali Güngör
Yahoo ve Gmail da hacklenmiş!
Kullanıcılar MSN hesapları için, e-posta hesaplarından daha endişeli

Hotmail'i sarsan hack vukuatından buradaki haberimizde bahsetmiştik. Şimdiyse, 10.000 Hotmail hesabının hacklenmesinin, buz dağının sadece görünen yüzü olduğu ortaya çıktı. 20.000 AOL, Yahoo, Comcast, Earthlink, Gmail hesabının da ele geçirilmiş olduğu ortaya çıktı. Phishing yöntemiyle çalınan hesaplar internette paylaşıldı.

Çalınan Hotmail hesaplarının yayınlandığı sitede, 20.000 hesabın daha e-posta adresleri ve şifreler yayınlandı. Üzerinde geliştiricilerin kod paylaştığı Pastebin.com adresinde yayınlanan hesap detaylarını kaç kişinin indirdiği bilinmiyor. Tehlikenin boyutları da bu yüzden ölçülemiyor. Site şu anda gizemli bir şekilde bakıma alınmış durumda.

Pastebin'den Paul Dixon sitesinin daha önce eşi benzeri görülmemiş bir miktarda ziyaret aldığını gördüğünde çok şaşırmış "Pastebin.com benim için eğlenceli bir yan proje. Ancak bugün hiç de eğlenceli olmadı. Sitede gerekli değişiklikleri yaptığım süre zarfında offline kalacak" dedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

hacker diye geçinen arkadaşlarım yaptığınız iş hırsızlıktan başka birşey değildir. ovunmenizi mantıklı bulmuyorum. milletin şifresini calmak akıl işi değil. hayıır bende yapabilirim. pc mühendisiyim. ama yapmıyorum. bakın millet mağdur oluyor. t.c anayasasında yazdığı gibi bu iş suçtur. ne mantığı, ne karı, nede bi faydası var. bu iş sadece
egonuzun fazla durtmesi.

Bizim maillerimiz de çalınmış olabilir mi? bunu nasıl anlayacağız. Şifremizi şu an değiştirmemiz sağlıklı mı sevgili chip yöneticileri?

Editörün notu:
Şifreler phishing yöntemiyle ele geçirilmiş. İnternet tarayıcınızın site kontolünü açın ki adres bir taramadan geçsin, sahte bir siteye girmeyin. Posta hesabınıza erişin, şifrenizi güvenlik için değiştirin.

işte bu ya helal olsun adamlara takdir ettim doğrusu ellerine sağlık iyi çalışmış çocuklar

20000 tane gereksiz adam işte korkmayın. hotmail.com üzerinden, gmail.com üzerinden girmezsen maile böyle olur...

ya şifre çalmak matah birşey olsaydı bakınız: türkiyede ki birçok bankanın hala domain adreslerinin bir kelime eksik olanları alınmamış durumda durum böyle olunca istenirse demek bile istemiyorum yazık olur....

İşleri güçleri zarar, ziyan.Biraz faydalı işlerle uğraşsalardı zaten googleda hack forumları önlerde olmazdı ve binlerce üyesi olmazdı.

Sen de yorum yaz