HP Türkiye yeni Bulut çözümlerini tanıttı!

HP Türkiye, yeni Bulut Bilişim çözümlerini 'Teknoloji Mutfağı'nda tanıttı! İşte HP'den yeni çözümler

HP Türkiye, Bulut Bilişim için tasarlanan en son Birleşik Altyapı çözümlerini 25 Mart 2011 tarihinde Tefal Mutfak Sanatları Akademisi'nde düzenlenen eğlenceli bir aktivite ile paylaştı. Teknoloji basınını mutfağa taşıyan "aşçılık atölyesine" HP Veri Depolama Çözümleri Türkiye Ülke Müdürü Selçuk Öznal ve HP Network Türkiye Ülke Müdürü Sami Arbak katıldı. Etkinlikte HP'nin CEO'su Léo Apotheker'in şirketin Bulut Bilişime dayalı yeni gelecek vizyonunu açıkladığı HP 2011 Zirvesi'nin ardından, Bulut Bilişim için tasarlanan en son Birleşik Altyapı çözümleri tanıtıldı.

Bulut bilişim için sanal depolama

HP'nin uçtan uca çözümlerinin hemen her sistemle verimli ve uyumlu çalışması bağlamında, "Bütün, Parçalar Toplamından Fazladır" temalı aktivitede HP CloudSystem çözümünü 3PAR veri depolama ürün grubu ile genişlettiğini duyurdu. İleri sanallaştırma seçeneklerini destekleyen 3PAR veri depolama sistemleri, optimize dosya boyutlarını anlık görüntülerle birleştirip sanal disk alanları oluşturmasıyla veri kurtarma ile yedeklemede benzersiz hız ve güvenlik sağlıyor. 3PAR ile bir disk saniyeler içinde yeniden oluşturabiliyor.

HP Başkan Yardımcısı ve StorageWorks Genel Müdürü Davit Scott, HP'nin Bulut Bilişime özel yeni Birleşik Altyapı çözümleriyle ilgili açıklamasında şunları ifade etti: "Müşterilerimiz Bulut Bilişime geçecekleri yolculuğun bu on yılın en kritik geçiş süreci olacağını söylüyor. HP, 3PAR Veri Depolama çözümleri, müşterilerimizin bu talebini, özellikle Bulut Bilişim hizmetlerinin sağlanmasını optimize etmek için tasarlanmış olan yeni bir veri depolama mimarisiyle karşılıyor. 3PAR'ın Birleşik Altyapılara entegre edilmesi planlanandan daha kısa bir sürede tamamlanacak ve HP, müşterilere bugüne kadar görülmeyen bir esneklik kazandırarak performanslarını hiç olmadığı kadar artıracaktır."

HP'nin Birleşik Altyapıları bütün bu ölçeklendirme ve sanallaştırma seçeneklerini Microsoft Exchange için E5000 mesajlaşma sistemiyle geliştiriyor. Microsoft Exchange mesajlaşma hizmetlerini içinde kurulu yazılıma ek olarak kendi depolama, sunucu ve network donanımıyla destekleyen E5000, Microsoft Exchange'in iş yükünü Birleşik Altyapılara dayalı veri merkezlerinin üzerinden alıyor.

HP'nin yeni veri depolama çözümlerinde sunduğu en orijinal teknolojiyi ise uzak erişim desteği ve farklı kutular arasında da sanal bağlantı kuran tek BT çözümü olan P4000 SAN ürünleri oluşturuyor. Diğer sanallaştırma çözümlerinden farklı olarak P4000 SAN ürünleri network üzerinden "ayrı kutular" arasında da RAID bağlantısı yapabiliyor. Felaketten Kurtarma çözümü olarak da kullanılabilen sistem, dünyanın herhangi bir yerinden bağlanabileceğiniz tek bir arayüzle kolayca yönetilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

bulutla işlemci gücü kiralıyamıyor muyuz ya, türkçe bi kaynak varsa belirtebilir misiniz, teşekkürler

hp ye uzak durun derim dikkat

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
HP Türkiye yeni Bulut Bilişim çözümlerini tanıttı!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir