HTC 10 Türkiye'de satışa çıktı

HTC'nin yeni amiral gemisi HTC 10, Türkiye'de satışa çıktı.

HTC 10 Türkiye'de satışa çıktı

HTC'nin tanıtıldığı günden bu yana ilgi gören ve tam not alan son amiral gemisi HTC 10 Türkiye'de satışa çıktı. 10'un gücü ile hayat bulan HTC 10, gümüş ve karbon gri renk seçenekleriyle tüm satış kanallarında kullanıcılara sunuldu. Ayrıca 250 TL değerindeki Hi-Res kulaklığı ve Quick Charge 3.0  hızlı şarj cihazı da kutuyla beraber veriliyor. Teknoloji uzmanlarınca yılın en iyi telefonu olarak değerlendirilen HTC 10, birinci sınıf kameraları, ses kalitesini, tek parça metal tasarımı ve performansı bir araya getiriyor.

Tasarımda mükemmellik

HTC 10'da, yeni bir tasarım anlayışı benimsenerek cesur ve keskin çerçevesi tek parça metalden ince işçilik yoluyla üretildi. Açma kapama düğmesi yeniden şekillendirildiği HTC 10, iyi bir ses kalitesine sahip hoparlörlere ve hemen her açıdan parmak izini tanıyarak oldukça kolay bir kullanım sunan parmak izi sensörüne sahip. Günlük hayatta her türlü çarpma, darbe ve çizilme ile başa çıkabilmek üzere tasarlanan HTC 10, 168 saatin üzerinde bir süre boyunca -20 derecelik dondurucu soğuktan 60 derecelik kavurucu sıcaklığa kadar aşırı sıcaklık testlerinin yanı sıra, 10.000'i aşkın düşme, bükülme, çizilme, aşınma ve paslanma testlerinden de tam not aldı.

Birinci sınıf kamera

HTC, HTC 10 ile beraber bugün en iyi akıllı telefon kameralarından birini sunuyor. İlk kez hem ön hem arka kamerada sunulan optik imaj sabitleyici (OIS), geniş f/1.8 diyafram açıklığına sahip lensleri, yeni ve daha büyük sensörlerleri, loş ışıkta bile net ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi sağlayan UltraSelfie ön kamerası ile HTC 10 iyi bir kamera deneyimini mümkün kılıyor. 88 DxOMark skoru ile de HTC 10 bugüne kadar herhangi bir akıllı telefonun ulaştığı en yüksek kamera kalite skorlarından birine sahip.

Seste en iyi

HTC 10'un akıllı telefon kullanıcılarına sunduğu en önemli özelliklerin başında 24-bit Hi-Res ses sistemi geliyor. HTC 10, 4K videoyu dünyanın ilk stereo 24-bit Hi-Res sistemi ile birleştirerek standart kayıtlara göre 256 kat daha fazla detayı, iki kat daha yüksek bir frekans aralığında yakalıyor. Özellikle seste mükemmelliğin peşinde koşan odyofillerin beklentilerini karşılayacak olan HTC 10, çift hoparlör ile müziğin keyfini en iyi şekilde çıkartmaya imkan sağlıyor. Ayrıca Kişisel Ses Profil Sistemi ile de ses deneyimini kişisel dinleme tercihlerine göre ayarlama şansı veriyor.

Performansın zirvesinde

HTC 10 , sınıfının en iyisi olmaya aday bir yazılımla birlikte geliyor. İki kat daha hızlı açılan ve en üst standartlarda çalışan uygulamalar, %30 daha renkli yeni nesil quad HD ekranla gerçek bir sinematik his yaratırken, dokunmaya karşı %50 daha hassas ekranı ile küçük ve hızlı parmak hareketleri dahi hızlı bir şekilde karşılığını buluyor. İçten dışa daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanan HTC 10, en son Qualcomm Snapdragon 820 işlemci ve gelişmiş 4.5G LTE ile birlikte sunuluyor. Ayrıca HTC10, telefonu daha hızlı ve pil kullanımı açısından daha tasarruflu hale getirirken, güvenlik ve uygulama yönetiminin daha verimli işlemesini sağlayan Boost+ uygulamasıyla birikte geliyor. Boost+ aynı zamanda telefon hafızasını otomatik olarak optimize etme ve oyun sırasında daha az pil kullanımı sağlama özelliklerine de sahip  Bununla birlikte  fazla güç kullanan programları otomatik olarak algılayıp kapatan yeni PowerBotics sistemi de pil ömrünü %30 uzatarak tek şarjın iki güne kadar dayanmasına imkan veriyor.

Tam kontrol

Bellek kullanımını arttıran ve aynı amaçla kullanılan birbirinden farklı ön yüklü uygulamaların sayısını azaltarak HTC ve Google'ın en iyi uygulamalarının entegre edildiği HTC 10,  akılllı telefonun kontrolünü tamamen kullanıcısına bırakan modern bir anlayışla tasarlandı. HTC'nin özel olarak tasarladığı yeni serbest düzenleme özelliği ile ikon, etiket ve widgetları ekranda istenilen yere konumlandırılabiliyor. HTC 10, karbon gri, gümüş olmak üzere 2 farklı renk kombinasyonuyla 20 Mayıs tarihinden itibaren 2.999 TL 'den tüm satış noktalarında.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yurt dışında 2100 tl'ye (700 dolar), ülkemizde 3000 tl'ye (1000 dolar) , helal olsun iyi geçiriyorlar fiyattan! Vergi filan demesin kimse, bu fiyat amerika fiyatı telefon amerikada üretilmedi, amerikan şirketide değil. Amerika vergi almıyor mu sanıyorsunuz? 300 Dolar her telefon satışından kazıklanıyoruz!

@24 Mayıs 2016 12:53 canısı kaç yaşındasın bilmiyorum ama yanlış kafa seçimindesin..vergiyle bu kadar oluyo telefon fiyatları..bunun anlamı diğer ülkelerden daha fazla vergi ödüyoruz olur farkındasın dimi canısı :D

Htc 3bin.Galaxy S7 2.8 Lg g5 2.8 Ne Guzel Kekleniyorsunuz!Bali Adasinda Yasiyorum.Dun Galaxy S7'yi 630 Dolara Aldim:) Saksakciliga Devam Edin Bakalim..

@24 Mayıs 2016 13:52 630 dolar ortalama 1800 tl yapar 193 tl kayıt parası vermen lazım etti 2000 bugün herhangi bi siteden alirsan 2500 tl 2 yıl garantili ürün almış olursun arzalanirsa çektiğini z çile cabasi

bu para verilmez gider iphone alırım en azından değeri düşmüyor

@24 Mayıs 2016 14:04 Htc nin de fiyatı düşmüyor kolay kolay

HTC de sürekli zarar yapıyo adamlar batacaklar yine de şu sattıkları fiyata bak.Haketmiyo bu fiyatı.

Çok para zor satar yine barışa mahkum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost