HTC, desktek programını ve SDK'sını duyurdu!

HTC, mobil yazılım geliştiricileri için destek programını ve SDK kitini duyurdu. İşte detaylar...

HTC, yeni desktek programını ve SDK'sını duyurdu!

Cep telefonu üreticisi HTC Corporation, HTCdev programının lansmanını gerçekleştirdi. Program, mobil programcıları araçlar, kaynaklar ve uzman çevreler aracılığıyla desteklemek amacıyla geliştirildi. HTC, ayrıca daha zengin entegrasyonlu mobil uygulamaları ve deneyimleri geliştirmek üzere programcılara HTC telefonlarını yazılım ve donanım yenilikleriyle bütünleştirme imkanı sağlayan HTC OpenSense SDK'yı da duyurdu. HTC, geçen yıl piyasaya sürdüğü HTCPro programıyla birlikte, HTCdev lansmanıyla programcılara ve işletmelere mobil dünyadaki zorlukları aşma ve fırsatları yakalamalarına yardımcı olacak bir kaynak ağı oluşturmakta.

HTC Corporation CEO'su Peter Chou'nun bu konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: "HTC, mobil dünyanın sunduğu olasılıklar karşısında heyecan duyan ve inovasyonla seçenekleri arttırma amacıyla çalışan mühendislerden oluşan bir şirket. Açıklığa ve bu yenilikleri yaratmak için hayal gücünün gerekliliğine inanıyoruz. HTCdev'in mobil programcılara yeni araçlar sunarak yeni nesil mobil deneyimler yaratmalarına katkıda bulunacak olması bizi heyecanlandırıyor."

HTCdev, bireylerden büyük işletmelere sektördeki ve tüm dünyadaki programcılara destek olacak. Yeni programın internet sitesi www.HTCdev.com 2011 yazında açılacak. Bu site anlatımlar, en iyi uygulamalar, belgeler ve destek anlamında geniş bir kaynak kütüphane oluşturacak. Sitede ayrıca bir kullanıcı geribildirim kanalı da bulunacak. Buradan HTC'ye gerek devam etmekte olan yatırımlar hakkında, gerekse programcı araç seti ve program kaynakları geliştirilmesi konusunda erişim sağlanmış olacak.

Programın ana odağı olan HTC OpenSense SDK, Android programcılarının HTC Sense 3.0 deneyimine daha kapsamlı biçimde entegre olabilmelerine olanak verecek. Bu sistem aynı zamanda 3D ekran için örnek kod, API (Uygulama Programlama Arayüzü) ve Tablet kalemi sağlayacak. HTC OpenSense SDK, yeni HTCdev.com internet sitesinin açılmasına paralel olarak piyasaya sunulacak ve programcılardan gelen yorumlara dayanarak düzenli olarak güncellenecek ve kapsamı genişleyecek. Kullanıcılar bugünden itibaren www.HTCdev.com internet adresini ziyaret edebilir ve HTC OpenSense SDK'nın piyasaya sunum tarihinden haberdar olmak için kayıt yaptırabilirler.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

şuanda 18 haziranda satışı başlatılan desire s e htc sense 3.0 ı getirmeyeceklermiş.Eğer bu doğru ise çk kötü olacak

teşekkürler HTC

şuanda 18 haziranda satışı başlatılan desire s e htc sense 3.0 ı getirmeyeceklermiş.Eğer bu doğru ise çk kötü olacak
___________________________________________________________

Gerek yokki, telefonu root edin HTC Sense 3.0'lı bir rom kurun, bitti.

Rot etmek ne oluyor nasıl oluyor

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play