HTC One X ve S için düz Android geliyor!

Hiç Sense arayüzünü kullanmayan bir HTC cep gördünüz mü? Görmediyseniz, görmeye hazırlanın!

  • Zeynel A. Öztürk
HTC One X ve S için düz Android geliyor!

HTC'nin uygulama geliştiricileri için Sense arayüzünden mahrum, düz Android ile çalışan bir ROM yayınlayacağı ortaya çıktı. Böylece geliştiriciler, HTC One X ve One S gibi telefonlarda uygulamaları için çeşitli ayarlamalar yapabilecekler.

HTC, yaptığı basın bildirisinde böyle bir ROM'u yayınlayacağını kesinleştirirken herhangi bir tarih vermedi. Bunun yanında ROM'un sadece HTC DEV'e üye geliştiricilere sunulacağı düşünülüyor. Tayvan merkezli üretici, daha önce de telefonlarının önyükleyici kilidini açan ve böyleylikle özel ROM'ları yüklemeye olanak tanıyan bir araç yayınlamıştı.

HTC One X ve One S sahiplerinin beklediği Jelly Bean güncellemesi ise HTC'nin yaptığı açıklamaya göre Kasım ayında gelecek. Bununla birlikte şirket, güncellemenin Kasım ayının hangi gününde geleceğini açıklamamayı tercih ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Sense çok güzeldi ama belleği ve bataryayı yiyip bitiriyordu. Doğru bir seçim olmuş.

Sense arayüzü olmayan bir htc htc değildir

Htc'nin windows Phonelarinda da sense yok...

"düz android" yerine "yalın android" daha iyi olabilirdi.

Şuanda bile bazı custom rom'larda sense yok. Yavaşlatıyo diyenler var hantal bulanlar var sense'siz kullanıyolar

Stock rom olarak zaten vardı bir çok sitede geliştiriciler yayınlıyordu bunları çok yeni bişey sayılmaz yani

Sensationlar içinde istiyoruuuuz. Duyrulur :D

HTC o kadar acımasız pazarlama planları uyguluyor ki bir daha kesinlikle almayı düşünmüyorum. 2011 yılındaki Sensation' a yazılım desteğini kesen bir şirketten bahsediyoruz. 4.0.3 ve Sense 3.6' ya mahrum bırakıyorlar daha 1 senelik cihazı. Büyük ihtimal JB' de gelmeyecek. Üstelik yeni çıkardığı One V ve Desire X gibi telefonlara bile JB gelmeyecek. Neyse ki HTC için custom rom yapanlar bol da telefonu biraz zevkle kullanabiliyoruz. Şu an zaten AOSP 4.1.2 yüklü, eğer saf yazılımı kendileri sunarsa bu geliştiriciler için çok büyük avantaj. Tabi bu bizlere de yansayacak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play